O NÁS

Vítáme vás na našich internetových stránkách a doufáme, že zde najdete potřebné zboží, informace a návod, jak si udržet či zlepšit zdraví a zpříjemnit život.

Obchod CHUŤ ZDRAVÍ vznikl jako rodinná firma v roce 2012. Přírodní léčbou a alternativními druhy medicíny se s manželem zabýváme již dlouho a díky osobní zkušenosti jsme se přesvědčili o velmi dobrých účincích některých námi nabízených produktů. To nás přimělo k založení tohoto obchodu.

Jelikož žijeme v uspěchaném životě plném napětí a stresu a strava také mnohdy nesplňuje to, co naše tělo potřebuje, stalo se naším hlavním cílem podporovat zdravý životní styl a harmonický rozvoj těla, mysli a duše. Vždyť prevence bývá snadnější a většinou také levnější než léčba! Z tohoto důvodu vám nabízíme přírodní doplňky stravy a přírodní kosmetiku, jako např. Aloe vera, Colostrum, léčivé houby, zelené potraviny, čaje a vše, co k nim patří, ajurvédské doplňky stravy a kosmetiku, ajurvédské kafe, které je originalitou na našem trhu, koření, byliny a léčivé plody, apod.

Zaměřujeme se na výběr kvalitních výrobků od ověřených a renomovaných firem, které sami používáme a máme s nimi v blízkém okolí dobré zkušenosti. Spolupracujeme především s firmami, které nejen vyrábějí a prodávají kvalitní výrobky, ale zabývají se také samy výzkumem nebo spolupracují s předními odborníky a provozují poradenskou činnost, tudíž jsou schopny zajistit dostatečné množství informací o svých produktech.

Upozorňujeme, že informace zveřejněné na výše uvedených webových stránkách jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu a užívání potravinových doplňků se poraďte s lékařem. Pokud některé z výrobků používáte jako doplněk léčby závažného, např. onkologického onemocnění, je nutno zvýšit preventivní dávku uvedenou na obalu výrobku 2-3x.

Naši původní nabídku zdravé výživy, čajů a kosmetiky jsme rozšířili také o kosmetické přístroje a přístroje na hubnutí, parfémy, dárkové předměty, etnické hudební nástroje a čajové nádobí. V našem obchodu naleznete velký výběr keramických a litinových čajových souprav a konvic, dřevěných i jiných sošek, lamp a svícnů a dalšího exotického zboží.

Zde jsou základní informace o našich hlavních výrobcích. Podrobné informace najdete v sekci „INFORMACE A ČLÁNKY“.

Šťáva z Aloe vera a kosmetika s vysokým podílem Aloe vera

(používáno je Aloe vera Barbadensis miller). Tato rostlina je již po staletí považována za zázračnou rostlinu a pro své výjimečné léčivé schopnosti a široké spektrum využití bývá nazývána „rostlinou nesmrtelnosti“. 

Mimo jiné prodáváme přírodní produkty od italské firmy ESI, která je na evropském trhu uznávanou firmou produkující výrobky především z Aloe vera (Aloe vera Barbadensis miller), ale i z dalších přírodnin jako echinacea, propolis ...

Firma ESI s.p.a., která vznikla roku 1975 v Itálii, vyrábí přírodní léčiva, doplňky výživy a kosmetiku. Produkty jsou alergologicky, dermatologicky a antimikrobiálně testovány.
ESI využívá ve svých výrobcích léčivé síly Aloe vera.

Společnost ESI je prvním výrobcem na evropském trhu, který pro své produkty z Aloe vera získal certifikát IASC - Mezinárodní rada pro výzkum Aloe (International Aloe Science Council). Tento certifikát je zárukou čistoty a kvality výrobků ESI.

Šťávy z Aloe vera jsou navíc nositelem ochranné známky Certiquality, což je akreditovaná nezisková organizace, která obchodním společnostem udílí potvrzení o kvalitě, bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti jejich produktů a šetrnosti k životnímu prostředí při jejich výrobě. Řadu šťáv z Aloe vera společnosti ESI ohodnotila jako 100% čistý produkt vyrobený z rostlin pěstovaných bez použití pesticidů a chemických hnojiv.

Colostrum a kosmetika s Colostrem

Colostrum, česky mlezivo, je první mléko produkované savci několik hodin po porodu. Má jedinečné složení a je velmi důležité pro nastartování imunitního systému nově narozeného jedince a jeho zdravý růst a vývoj. Potravinové doplňky se vyrábějí z kravského colostra, které je nejvíce podobné lidskému, a používá se především jako podpora imunity, při virových a bakteriálních infekcích, nádorovém onemocnění, zánětlivých onemocněních zažívacího traktu (žaludeční vředy apod.), infekcích střev spojených s průjmem, zánětech močového ústrojí, rekonvalescenci, intenzivní sportovní přípravě či fyzické námaze (napomáhá regeneraci tkání a snižuje projevy stárnutí), atd.


 

Nabízíme vám Colostrum především od firem ACE TRADE a ESSENS. Obě firmy jsou českými certifikovanými výrobci, kteří prodávají vysoce kvalitní bovinní colostrum vyrobené na čistě přírodní bázi, z těch nejkvalitnějších českých surovin a pod farmaceutickým dohledem.

Firma ESSENS i firma ACE TRADE nabízejí také pleťovou a tělovou kosmetiku s colostrem, která se stává velmi oblíbenou pro své protibakteriální a protizánětlivé účinky colostra, což oceňují hlavně lidé s kožními defekty, jako je např. akné či ekzém. Nutno zmínit také pozitivní vliv colostra na hydrataci pokožky a urychlení odstranění mimických vrásek.

Léčivé houby

V naší nabídce naleznete velký výběr medicinálních hub, jako je Cordyceps, Reishi, Hericium, Coriolus, Shiitake či Maitake. Medicinální houby používá tradiční medicína již po tisíce let. Díky výjimečnému komplexu polysacharidů působí medicinální houby příznivě u nádorových onemocnění, při problémech s imunitním systémem, u alergií, únav, problémech s cholesterolem či vysokým krevním tlakem, atd.

Nabízíme vám léčivé houby především od české firmy MycoMedica, která prodává extrakty z medicinálních hub s maximálním podílem polysacharidů v nejvyšší kvalitě za bezkonkurenčně nízkou cenu, a jejím odborným konzultantem je prof.Ing.Pavel Valíček DrSc., významný evropský botanik, zaměřený na léčivé rostliny Asie.

Produkty MycoMedica jsou vyrobeny z extraktů medicinálních hub, u nichž je koncentrace účinných látek až 20x vyšší než v houbovém prášku
 

Prioritou firmy MycoMedica je vysoká kvalita a bezpečnost výrobků. Na všechny produkty jsou prováděny v renomované a nezávislé německé laboratoři testy na těžké kovy, pesticidy, mikrobiologické testy, DNA, testy na radioaktivitu, množství polysacharidů...

MycoMedica - medicinální houby dokázaly již pomoci mnoha našim klientům s jejich nejrůznějšími problémy, věříme proto, že dokážou pomoci i Vám.

Dřevěné sošky a lampy

V naší nabídce najdete také krásné exotické lampy z přírodních materiálů, dřevěné sochy, sošky a závěsné masky Buddhy, koček a abstraktní sochy a sošky různých velikostí. Sošky i lampy jsou ručně vyrobeny v malých řemeslných dílnách převážně v Indonésii. Prodejem tohoto zboží se snažíme podpořit "chudý" a těžký život tamních obyvatel. Jakákoliv podpora místní výroby v zemích, kde blahobyt není na denním pořádku, je hlavně Vaše zásluha, milí zákazníci, jelikož Vy investujete svoje peníze do nákupu tohoto zboží. Za to Vám moc děkujeme.

Výrobky jsou do ČR dováženy menší firmou, která se zabývá průvodcovstvím po exotických zemích a na svých cestách navazuje spolupráci s malými řemeslnými dílnami, které tímto podporuje.

Od každého druhu sošek či lamp je dováženo pouze pár výrobků, nejsou tedy nijak masově prodávány a dá se říct, že každý kus je originál.

Product added to wishlist
Product added to compare.