Reishi (Lesklokorka lesklá) 90 kapslí x 500 mg, Mycomedica 1
MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapslí
Reishi (Lesklokorka lesklá) 90 kapslí x 500 mg, Mycomedica 1
MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapslí

MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapslí

MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapslí

Reishi (Ganoderma lucidum neboli lesklokorka lesklá) je jednou z nejužívanějších vitálních hub. Tento produkt je zaměřen na vysokou koncentrací triterpenů.

946
1 490,00 Kč
S DPH

Popis

MycoMedica Reishi Triterpen 90 kapslí

Reishi (Ganoderma lucidum neboli lesklokorka lesklá) je jednou z nejužívanějších vitálních hub. Tento produkt je zaměřen na vysokou koncentrací triterpenů. Triterpenoidy vytváří v Reishi její specifickou hořkou chuť.

V čínské medicíně se Reishi používá k podpoře vitality a obranyschopnosti. Má výrazné adaptogenní účinky.

Reishi od firmy MycoMedica se pěstuje na organickém substrátu. Základem tohoto substrátu je dubový masiv. Pro výrobu extraktů jsou použity plodnice. Houbová surovina je dovážena z Číny, z lokalit, které mají ideální klima a podmínky pro růst. Veškerá houbová surovina  je testována v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více než 500 druhů známých škodlivin (patogenů) jako jsou těžké kovy, pesticidy a člověku nebezpečné mikroorganismy. Testuje se také PAHs a radioaktivitu. Testována je každá šarže. Takto obsáhlé testy žádný jiný výrobce v Čechách nenabízí (pokud říká, že ano, vyžádejte si je). A u hub jsou takovéto testy velmi důležité. Tyto testy si můžete prohlédnout zde, zde a zde. Certificate of Analysis si můžete prohlédnout zde.

Ideální složení, maximální síla a účinnost

Reishi (Ganoderma lucidum, lesklokorka lesklá) je jednou z nejceněnějších hub tradiční čínské medicíny. V překladu znamená „božská houba nesmrtelnosti“. Její účinky se využívají již více jak 4.000 let. 

Ideální poměr účinných látek pro nejlepší výsledky:

 • min. 20 % polysacharidů (reálně bývá 23-24 %)
 • min. 10 % triterpenů

Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v rostlinných kapslích (rostlinné jsou vhodné i pro vegany)

Hmotnost balení netto: 53g

Složení v 1 kapsli: Reishi, lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum, 100% čistý extrakt - 500mg

pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

 

Doplněk stravy

Výrobce: MyTao s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1

Díky speciálním extrakčním postupům získáváte vysoce účinný produkt.

K výrobě svých produktů používá MycoMedica extrakty vitálních hub. K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější.

 

O Reishi

 • latinsky Ganoderma lucidum
 • česky Lesklokorka lesklá
 • čínsky Ling Zhi
 • japonsky Reishi, najdeme psáno také Reischi
   Reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6-12 cm a jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název.

   Reishi (Ganoderma) má domovinu v Asii, kde je nazývána též „božská houba nesmrtelnosti“. Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4000 let. Reishi (Ganoderma) je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu. A nebyla využívána jen v čínské medicíně, ale také jako mocný talisman pro štěstí a ochranu před vším zlým. Mniši v taoistických klášterech užívali Reishi (Ganoderma) před meditací, pro její schopnost uklidňovat duši Shen. Pro její schopnost regenerovat funkce organsimu a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí.

   Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj. Pro svou produktci používá firma MycoMedica plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace účinných látek nejvyšší. U starších hub se koncentrace postupně snižuje a účinek není tak efektivní. Důležitá je i koncentrace polysacharidů v extraktu.

  • Při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C např. ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek hub.

  • TCM charakteristika

   • teplota – neutrální

   • chuť – sladká a lehce hořká

   • tropismus – Xin (srdce), Gan (játra), Fei (plíce), podle některých pramenů má tropismus i k Shen (ledvinám) či Pi (slezině)

    

   Účinky podle tradiční čínské medicíny:

   •doplňuje Qi a vyživuje Xue (krev)

   •uklidňuje ducha Shen

   •transformuje Tan (hlen)

   •posiluje Shen Jing (esenci ledvin)

    

   Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

   Reishi - Ganoderma lucidum

   •přirozená obranyschopnost – imunitní systém

   •normální funkce oběhové soustavy

   •normální hladina cholesterolu v krvi

    

   Dávkování:

   •zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)

   •běžná dávka: 1–2 kapsle denně

   •doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat

   •kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem

   Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

   Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

   Podrobné informace o bylinkách a houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích na internetu.

   Informace o značce MycoMedica

   MycoMedica nabízí extrakty z vitálních hub s maximálním podílem polysacharidů. Vitální houby jsou známé více v zahraničí než u nás, v čínské medicíně se využívají již po tisíce let. Výrobky MycoMedica jsou vyráběny z vysoce kvalitních zdrojů. Všechny výrobky jsou testovány v renomované německé laboratoři. Dodavatelé pro výrobky MycoMedica splňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní podmínky.

  • Detaily produktu

   Recenze (0)

   Žádné recenze. Buďte první kdo něco napíše!

   Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

   Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

   Product added to wishlist
   Product added to compare.