• Balení
MycoMedica Hlíva ústřičná 90 kapslí
MycoMedica Hlíva ústřičná 90 kapslí 1
MycoMedica Hlíva ústřičná 90 kapslí 2
MycoMedica Hlíva ústřičná 2 x 90 kapslí
MycoMedica Hlíva ústřičná 90 kapslí
MycoMedica Hlíva ústřičná 90 kapslí 1
MycoMedica Hlíva ústřičná 90 kapslí 2
MycoMedica Hlíva ústřičná 2 x 90 kapslí

MycoMedica Hlíva ústřičná 2 x 90 kapslí

MycoMedica Hlíva ústřičná 2 x 90 kapslí

Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Hlíva je minimálně 30% (300mg/g).

Tento balíček obsahuje

824
1 140,00 Kč

Namísto 1 380,00 Kč

S DPH

Popis

MycoMedica Hlíva ústřičná 2 x 90 kapslí

Hlíva ústřičná se v čínské medicíně využívá v řadě případů a je známá jako houba květinového nebe. Je bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a dalších látek, mimo jiné přírodních statinů, které příznivě ovlivňují hladinu tuků v krvi.

Více informací o účincích Hlívy ústřičné hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

Účinky podle tradiční čínské medicíny

 • doplňuje Pi Qi (energii sleziny)
 • odvádí Shi (vlhkost)
 • posiluje pohyb střev vylučuje Feng Han (větrný chlad)

TCM charakteristika

 • teplota – mírně teplá
 • chuť – sladká
 • tropismus – játra, slezina, žaludek

Ideální složení, maximální síla a účinnost

Hlíva (hlíva ústřičná, Pleurotus ostreatus) je lupenitá jedlá houba, která roste na mrtvých stromech či pařezech. Nacházíme ji v trsech.

 Díky zpracování metodou horkovodní extrakce nabízíme vysoce kvalitní výtažek z Hlívy v ideálním poměru účinných látek pro nejlepší výsledky: min. 30 % polysacharidů (reálně bývá 33-34 %)

Obsah balení: 2 x 90 kapslí á 500mg extraktu - v želatinových kapslích 

Hmotnost obsahu netto: 2 x 55,8g

Složení v 1 kapsli: Hlíva, hlíva ústřičná, Pleurotus ostreatus, 100% čistý extrakt - 500mg pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů

Doplněk stravy

Výrobce: MyTao s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1

 

O Hlívě

Hlíva ústřičná roste v chladnějších oblastech po celém světě, a to nejvíce od teplejších jarních dní do listopadu. Klobouky hlívy připomínají větší ústřice, odtud pochází její jméno, v angličtině pak zní oyster mushroom.

Hlíva je po staletí známá v tradiční čínské medicíně, kde je s oblibou využívána a je známá z básní dynastie Sung jako “the mushroom of flower heaven” (houba květinového nebe). Pěstování hlívy se začalo teprve v polovině minulého století. Překvapivě ne v Číně, ale v Evropě (Itálii a Maďarsku).

Hlíva ústřičná je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B, esenciálních aminokyselin, nenasycených mastných kyselin a pak hlavně polysacharidů beta glukanů, kde je významný pleuran, dále terpeny s jejich představitelem pleurotinem. Hlíva je též zdrojem přírodních statinů, tj. látek snižujících hladiny tuků v krvi.

Při užívání vitálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek hub. Například ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly - naleznete jej v kategorii Přírodní doplňky stravy - podkategorie Vitamíny a minerály.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o účincích této houby na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích.

K výrobě svých produktů používá firma MycoMedica extrakty vitálních hub. K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější.

Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Hlíva je minimálně 30% (300mg/g).

Dávkování:

 • zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
 • běžná dávka: 1-2 kapsle denně
 • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • kapsle užívejte na lačno (min. 30 minut před jídlem či 60 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým čajem

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

 

Informace o značce MycoMedica

MycoMedica nabízí extrakty z vitálních hub s maximálním podílem polysacharidů. vitální houby jsou známé více v zahraničí než u nás, v čínské medicíně se využívají již po tisíce let.  Výrobky MycoMedica jsou vyráběny z vysoce kvalitních zdrojů. Všechny výrobky jsou testovány v renomované německé laboratoři. Dodavatelé pro výrobky MycoMedica splňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní podmínky.

 

Proč houby od firmy MycoMedica

Vitální houby – kvalita, bezpečnost a terapeutická účinnost od českého výrobce

Vitální houby požíváme hlavně kvůli jejich terapeutickým účinkům na lidský organismus. Z tohoto důvodu je nezbytná vysoká kvalita suroviny, která se pro výrobu houbových produktů používá. Velmi důležitý je i způsob jejího zpracování.

Dovolil jsem si proto k tomuto tématu zpracovat několik poznámek:

 • pro terapeutické použití jsou jednoznačně nejvýhodnější houby zpracované extrakcí, proti ostatním způsobům zpracování (prášek/powder, biomasa, lyofilizace/vymražování, odvary...)
 • více jak 80% všech vědeckých studií je prováděno s extrakty vitálních hub o koncentraci 25-30% (zdroj Prof.Dr.Dr.h.c. Jan I.Lelley SRN)
 • extrakty z bylin či hub se používají v tradiční medicíně již dlouhou dobu, a to nejen v Číně. Tablety z čínských bylinek renomovaných výrobců používané v ordinacích lékařů čínské medicíny jsou také vyráběné pomocí extrakce. Jak dlouhodobá praxe a zkušenost ukazuje, o jejich účinnosti nelze pochybovat.
 • buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. Člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je. Jemnou extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. U většiny druhů hub je třeba na konci procesu extrakce provést ještě vysrážení etanolem (tzv. dvojitá extrakce), jelikož některé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné.
 • vitální houby obsahují mnoho látek. Předně to jsou skupiny polysacharidů (hlavně ß-(1, 3)-D-glukany), dále triterpeny, vitamíny, minerály, stopové prvky… Extrakce horkou vodou je velmi šetrný způsob zpracování a většina účinných látek (laboratorní testy uvádějí 98%) zůstává zachována ve stejném poměru, jako v surové houbě.
 • v sušené houbě (prášku/biomase) je k dispozici 0,5 až 3% polysacharidů, záleží na houbě. V našich extraktech máme k dispozici min. 30% polysacharidů. Tzn., že jsou cca 20x koncentrovanější než houbový prášek. Pokud je tedy doporučené dávkování cca 2g extraktů vitálních hub denně (4 kapsle po 500mg), potom by člověk musel sníst 40-50g sušených hub/biomasy denně (to je 20-25 kapslí/tabletek po 500mg denně), aby vůbec došlo k nějakému terapeutickému účinku!!! Nejde zde o žádné reklamní triky, kdo vyrobí silnější produkty, jde zde o to, aby doporučená terapeutická dávka byla opravdu účinná. Naopak příliš silné produkty (40- více %) nejsou pro terapii optimální.
 • dlouhodobým klinickým testováním bylo zjištěno, že právě množství polysacharidů kolem 30% je pro terapii nejoptimálnější... Pokud bude koncentrace nižší, bude nižší účinnost. Pokud bude koncentrace vyšší (40 a více %), bude to na úkor ostatních účinných látek, výsledný produkt se bude blížit čistému betaglukanu a zároveň zde bude výrazný posun v účinku od surové houby (třeba Reishi už nebude mít komplexní účinek Reishi). Čistý 73% betaglukan BIOcell prodáváme jen za 290,-Kč a 30% Reishi za 690,-. Proč asi…
 • pro naši produkci užíváme mladší houby, protože mají vysoký obsah polysacharidů. Pokud je houba starší, obsah polysacharidů bude nižší, pěstování hub je levnější. Pokud budete používat starší houby, protože budou těžší, dostanete více váhy za méně peněz, ale kvalita bude mnohem nižší (méně účinných látek). Takže pokud budete mít extrakt 1:10 ze starých hub, jejich kvalita (účinnost) bude nižší než u extraktu 1:5 z mladých hub. Takže uvádění koncentrace nemá u vitálních hub žádnou vypovídající hodnotu, je zcela irelevantní. Nicméně u každé houby je doba pěstování individuální – Coprinus roste několik dní, Reishi 6-9 měsíců.
 • Spolu s německými kolegy nově testujeme veškerou houbovou surovinu, aby obsahovala pouze vysoce kvalitní houbové polysacharidy. A to u evropských a i mnoha českých výrobců zdaleka není běžné.
 • některé čínské firmy, aby dosáhly mikrobiologické čistoty extraktů, tak je vystavují působení radioaktivního záření, které mikroorganismy ničí. Zdůrazňujeme, že produkty MycoMedica nejsou ozařovány v žádné fázi výroby.
 • Spolupracujeme pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina!!!
 •  MycoMedica používá především houby pěstované v provinciích Fujian a Jiangxi, kde jsou oblasti civilizací prakticky nedotčené. Pesticidy, těžké kovy, mikroorganismy, plísně, radioaktivita, to jsou nebezpečí, před kterými je třeba houbovou surovinu bezpodmínečně chránit.
 • veškerá surovina, kterou používáme pro výrobu našich produktů, je před zpracováním testována v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů, a člověku nebezpečných mikroorganismů. Tyto testy jsme schopni na vyžádání předložit.
 • Naše houby používáme sami ve své ordinaci. Známe osobně drtivou většinu terapeutů, kteří používají naše houby, a tak máme bezprostřední zpětnou vazbu o jejich účincích.
 • Pořádáme mezinárodní semináře o vitálních houbách, kterých se účastní přední odborníci na tuto problematiku.
 • každý týden připravujeme několik článků na základě nejnovějších vědeckých studií
 • Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST nebereme na lehkou váhu. A díky tomu jsme se postupně stali nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z vitálních hub.

Přeji Vám pevné zdraví

MycoMedica

 

Ke všem svým produktům nabízí MycoMedica bezplatné poradenství. Jejími odbornými poradci jsou praktici tradiční čínské medicíny. Dotaz můžete poslat na náš e-mail obchod@chutzdravi.cz a my jej přepošleme.

 

Zde jsou některé zkušenosti s užíváním Hlívy ústřičné, které uvádí firma MycoMedica na svých stránkách:

 • Na hlívu ústřičnou nedám dopustit, často z ní připravuji různé pokrmy a mám ráda taky její chuť. Kvůli jejím účinkům jsem ji chtěla začít užívat pravidelně a jako první jsme narazila na vaše stránky. Účinky hlívy jsou opravdu znatelné. Doporučuji všem.
 • ————————————————————————————
 • Na internetu je hodně informací o účincích hlívy. Před dvěma měsíci jsem si u vás objednala hlívu a preventivně si beru 2 kapsle denně, má skvělý vliv na posílení imunity, jsem s vaším výrobkem spokojená.
 • —————————————————————————————
 • Dlouhodobě se léčím na opakující se infekce respiračního traktu. Pan Schirlo mi doporučil pravidelné užívání hlívy ústřičné. Beru podle doporučení 4 kapsle denně a účinek je opravdu znatelný. Rád bych vyzkoušel i další houby z vaší nabídky.
 • —————————————————————————————
 •  Hlívu ústřičnou beru kvůli pravidelným zánětům dýchacích cest, opravdu můžu potvrdit, že došlo ke zlepšení.
 • —————————————————————————————
 •  Dočetla jsem se, že hlíva reguluje hladinu cukru a tuku v krvi a zajímala jsem se o její účinky dále, na internetu jsem našla řadu pozitivních zkušeností a také váš obchod MycoMedica byl velmi dobře hodnocený. Proto jsem se rozhodla, že budu hlívu pravidelně užívat a koupila jsem jí i sestře. Obě produkt chválíme.
 • —————————————————————————————
 •  Byla mi doporučená pravidelná konzumace hlívy ústřičné kvůli snížení krevního tlaku. Připravovat si pravidelně k jídlu hlívu je ale poměrně náročné, a tak jsem se rozhodl pro vyzkoušení kapslí. Recenze nelhaly a opravdu došlo během několika týdnů ke snížení tlaku. Výborný produkt!
 • —————————————————————————————
 •  Hlívu ústřičnou beru už druhým rokem, protože se díky ní cítím mnohem lépe a nejsem tak často nemocný.
 • —————————————————————————————
 •  Už druhý měsíc beru preventivně Reishi a hlívu ústřičnou v kapslích od vaší společnosti. Zaujalo mě, že je hlíva popisována jako přírodní prostředek proti stárnutí, tento účinek asi po dvou měsících nepocítím, ale musím říct, že se po užívání hub cítím lépe.
 • —————————————————————————————
 •  Hlívě ústřičné se připisují protirakovinné účinky, imunomodulační, antioxidační a protizánětlivé účinky, objednala jsem ji pro sebe a pro manžela, bereme ji pravidelně a jsme spokojeni, uvažujeme o objednání dalšího balení.
 • —————————————————————————————
 •  Rozhodla jsem se vám napsat recenzi po třech měsících užívání hlívy. Kapsle beru podle doporučovaného dávkování a opravdu se mi zdá, že je moje tělo odolnější proti infekcím. Dříve jsem byla nemocná tak často, že jsem vyzkoušela už kdeco. Po pravidelném užívání hlívy se ale moje náchylnost k nemocem výrazně zlepšila.
 • —————————————————————————————
 •  Hlívu s Shiitkae dávám na podporu imunity a zlepšení trávení. Myslím, že to funguje. Už půl roku jsem nebyla vůbec nemocná a zcela vymizelo nadýmání. i na stolici chodím pravidelněji.

Detaily produktu

Recenze (0)

Žádné recenze. Buďte první kdo něco napíše!

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Product added to wishlist
Product added to compare.