Vilcacora - Vilkakora - Kočičí dráp - Uňa de gato kůra  1000g, Salvia Paradise
Vilcacora - Vilkakora - Kočičí dráp - Uňa de gato kůra  1000g, Salvia Paradise 1
Vilcacora - Vilkakora - Kočičí dráp - Uňa de gato kůra  1000g, Salvia Paradise
Vilcacora - Vilkakora - Kočičí dráp - Uňa de gato kůra  1000g, Salvia Paradise 1

Salvia Paradise Vilcacora Uňa de gato vnitřní kůra 1 kg

Vilcacora kůra 1000 g

Užívání vilcacory má význam především pro náš imunitní systém. Mezi dalšími jsou uváděny pozitivní účinky Vilcacory na klouby.

1364
1 139,00 Kč
S DPH

Popis

Vilcacora kůra 1 kg

Vilkakora latinsky Uncaria tomentosa nebo Vilcacora, Uňa de Gato, Kočičí dráp, Cat´s claw je „královnou" mezi peruánskými léčivými bylinami a jednou z hlavních složek všech léčebných kúr. Je to velká popínavá rostlina, někdy označována za liánu, pocházející z jihoamerického kontinentu, konkrétně z Peruánských And.

 

Vilcacora je rostlina původem z Jižní Ameriky, konkrétně z oblasti Peruánských And. Popínavá rostlina někdy označovaná za liánu dorůstající délky 30 m, dosahuje  své zralosti až po cca 20 letech. Teprve tehdy je Uňa de Gato vhodná pro fytoterapeutické využití. V tradičním léčitelství domorodých kmenů Jižní Ameriky je Vilcacora známa již 2000let. Pro západní svět byla objevena až v 1972 příběhem uzdraveného plantážníka Dona Luise, kdy se začala prodávat po celé latinské Americe. V r.1974 začala na objasnění farmakologických vlastností systematicky pracovat rakouská výzkumná skupina s Klausem Keplingerem.

Dávná legenda největšího Peruánského domorodého kmene Asháninka vypráví o vilcacoře příběh jejího nalezení takto. Lovec kmene Asháninka se vydal do pralesa zajistit potravu pro svou rodinu. Po dlouhém  a namáhavém lovu byl však stále bez jediného úlovku a pralesem se potácel jen ze zbytku svých sil, když v tom zahlédl pumu, jak svými drápy rozdírá liánu a pije mízu, která z ní vytéká. Poté puma naplněná novou silou ulovila srnce. Lovec následoval příkladu pumy a také se napil mízy zázračné liány a usnul. Po probuzení zjistil, že je plný síly a ihned ulovil velkého pásovce. Od těch dob je vilcacora uznávaná jako svatá rostlina.  Asháninkové věří, že objevení vilcacory není náhoda, nýbrž jim ji ukázal bůh a to prostřednictvím pumy, kterou od té doby přestali lovit a začali uctívat.

Možná díky této legendě nese Vilcacora ve španělštině název Uňa de Gato v překladu "kočičí dráp". Spíše je však název odvozen od zahnutých trnů rostoucích na liáně, které svým vhledem připomínají právě kočičí drápky. Ze všech rostlin rodu Uncaria jsou však pouze dvě Uncaria Guinansis a Uncaria Tomenthosa, které jsou užívány ve fytoterapii z toho Uncaria Thomenthosa obsahuje účinnější látky a pro svůj větší rozsah použití je preferovaná.


Použití: 

Užívání vilcacory má význam především pro náš imunitní systém. Podporuje jeho způsobilost k přirozené obranyschopnosti. Pozitivně totiž působí na proces fagocytózy. Tento imunitní systém brání rozšíření v těle nežádoucích cizích látek a pohlcuje staré nebo poškozené buňky. Vzhledem k imunostimulačním vlastnostem je proto nevhodné užívat vilcacoru po transplantaci orgánů či v těhotenství. Vilcacora by totiž mohla podpořit domněnku imunitního systému našeho organismu, že se jedná o tělu cizí buňky a mohla by mít snahu tyto cizí buňky zlikvidovat. Mezi další uváděné pozitivní účinky Uncarie thomenthosy patří udržování zdraví našich kloubů. Především starší lidé nebo lidé přetěžující své klouby, např. při některých sportech by měly užívat vilcacoru jako doplněk svého životního stylu.


Dávkování a způsob přípravy: 1 lžíci sušené kůry vložit do 1 litru studené vody, přivést k varu a nechat vařit na mírném ohni 15-20 minut. Odcedit a pít 3x denně sklenku odvaru. Odvar je barvy červené s viditelnou jiskrou a čistotou.


Kontraindikace: Nedoporučuje se těhotným, kojícím ženám, dětem do 3 let a lidem před nebo po transplantaci orgánů. Domorodé Peruánské kmeny  využívali odvar z vilcacory i jako antikoncepci a není tedy vhodná pro ženy pokoušející se o otěhotnění.

Skladovat na suchém a tmavém místě, mimo dosahu dětí.

Země původu: Peru

Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu

Doplněk stravy

Hmotnost: 1 000 g

Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

 

FAQ:

Často se setkáváme s dotazem, proč nedodáváme kůru nasekou ja jemnější vlásečnice. Je to z toho důvodu, že vilcacora dosahuje zralosti až po cca 20 letech růstu, do té doby neobsahuje dostatek účinných látek. Abychom my a přes naši firmu i vy měli jistotu, že vilcacora je dostatečného stáří, dodáváme ji nasekanou na cca 1,5cm kusy, kde je jasná tloušťka a skladba kůry. Jen tak lze datovat stáří rostliny a tím i její účinnost. Veškeré produkty z vilcacory které prodáváme, jsou z dospělých a tedy účinných rostlin.

Další často uváděný dotaz je, zda se z těchto větších kusů vilcacory uvolní stejné množství účinné látky jako z vlasečnic. Odpověď  zní ano. Po 20 minutách varu je odvar z byliny hotov, což lze zjistit z jeho plné barvy a silné chuti. Bylina je takto připravována po staletí.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č,1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o pozitivních účincích tohoto produktu na Váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře.

Detaily produktu

Recenze (0)

Žádné recenze. Buďte první kdo něco napíše!
Product added to wishlist
Product added to compare.