Zelené čaje

Salvia Paradise Green Earl Grey 50 g

74,00 Kč

Skladem

Earl Grey je čajová směs s charakteristickou příchutí a aroma, které pocházejí z olejových extraktů z kůry citrusu bergamot. Earl Grey se vyrábí podle staré čínské receptury. Pro velmi silnou chuť klasické černé varianty Earl Grey byla vytvořena i jemnější zelená varianta. Nálev zeleného Earl grey je světle nazelenalé barvy a vysoké průzračnosti.

Podrobnosti

Green Earl Grey 50g - sypaný zelený čaj


Earl Grey je pravý zelený čaj , který je ochucený přírodní bergamotovou silicí. Má charakteristickou chuť i aroma. Jedná se o čaj s dlouholetou historií a je velice vhodný jako nápoj do horkých letních dnů, ale i k praskajícímu krbu v zimních měsících. Jedná se o čaj, který lze nabídnout mezi širokým kruhem přátel, jelikož většině z nich zachutná.


Chuť je kořeněná, lehce trávová, která je dokreslena lehkou pikantností po bergamotové silici. 


Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kůže. Je doporučován při regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.


Doporučená příprava: Dvě až tři čajové lžičky (6–9 g) čaje vložíme do konvičky a přelijeme 500 ml právě vroucí vody. Louhujeme 3–5 min. Z tohoto čaje lze připravit 1 nálev.


Zákonné zařazení: Aromatizovaný čaj


Složení: Pravý zelený čaj Sencha China, bergamotová silice


Hmotnost: 50g


Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, 130 00 Praha 3