• Balení
Salvia Paradise Japan Matcha Bio 200 g
Japan Matcha tea  30g - japonský zelený čaj v prášku prášek
Japan Matcha tea  30g - japonský zelený čaj v prášku příprava
Salvia Paradise Japan Matcha Bio 200 g
Japan Matcha tea  30g - japonský zelený čaj v prášku prášek
Japan Matcha tea  30g - japonský zelený čaj v prášku příprava

Salvia Paradise Japan Matcha Bio 200 g - SLEVA

Japan Matcha Bio 200 g

MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST DO: 31.1.2024

Salvia Paradise® je velmi jemné a hladké chuti s lehce nasládlým podtextem a minimálním náznakem trpkosti. Vůně matchy BIO je elegantně jarní a svěží.

Tento balíček obsahuje

11191
490,00 Kč

Namísto 679,00 Kč

S DPH

Popis

MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST DO: 31.1.2024

Japan Matcha Bio 200 g

Matcha BIO je unikátní japonský mletý zelený čaj, jehož konzumace sahá více než 800 let zpět. Znám je také pod názvem nefritová pěna. Dle historické literatury jsou matche přisuzovány až magické účinky a dodnes je součástí tradičních japonských rituálů.

 Jedná se o jemně mletý zelený BIO čaj, jehož mletí probíhá na žulových kamenech tempem 40 g/h. Pomalé mletí zaručuje dokonalé rozrušení buněčných membrán a tím tak dosažení maximální vstřebatelnosti účinných látek a chuťového prožitku.

Matcha BIO od Salvia Paradise® je velmi jemné a hladké chuti s lehce nasládlým podtextem a minimálním náznakem trpkosti. Vůně matchy BIO je elegantně jarní a svěží.

Zelený čaj zná lidstvo více jak 5 tisíc let a je vnímán jako základní čaj. Největšími producenty jsou Čína a Japonsko. Je součástí východní medicíny, kde mu přisuzují až magické účinky. Spojován je s mnoha rituály i kulturními tradicemi zejména v zemích jihovýchodní Asie. Obecně má zelený čaj svěží vůni a jemnější chuť než čaj černý. Sušené lístky by měly být zelené, pevné a lesklé. Jedná se o čaj, který prošel minimální oxidací.

Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kůže. Je doporučován při regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.

Doporučená příprava: Do misky čavan vložíme 2–3 vrchovaté čašaky a zalijeme vodou o teplotě 75 °C. K vyšlehání použijeme bambusovou metličku zvanou časen. Jakmile získáme hustou pěnu, podáváme. Jestliže nemáme k dispozici výše uvedené náčiní, kvalitní BIO matchu si připravíme smísením půl čajové lžičky (cca 2–3 g) se 100 ml vody o 75 °C a vyšleháme metličkou. Můžeme použít shaker.

Doporučujeme přípravu ledového čaje smísením jedné čajové lžičky matchy s 250 ml kvalitní studené vody v shakeru. Protřepáváme půl minuty a poté podáváme.

Zákonné zařazení: Čaj pravý zelený

Složení: 100% Japan Matcha BIO

Původ: Japonsko

Hmotnost: 200 g

Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, 130 00 Praha 3

 

Pomůcky na přípravu čaje Matcha naleznete v kategorii Čajové příslušenství.

Detaily produktu

Recenze (0)

Žádné recenze. Buďte první kdo něco napíše!
Product added to wishlist
Product added to compare.