Spirulina

Salvia Paradise Spirulina 100% prášek BIO 100 g

119,00 Kč

Skladem

100% mletá spirulina BIO 100g


DATUM SPOTŘEBY: 31.12.2020


Bez přídavků barviv, pojiv či jiných chemických látek.


100% přírodní BIO produkt pocházející z ekologického zemědělství za skvělou cenu!

Podrobnosti

DATUM SPOTŘEBY: 31.12.2020


100% mletá spirulina BIO 100g


Bez přídavků barviv, pojiv či jiných chemických látek.


100% přírodní BIO produkt pocházející z ekologického zemědělství za skvělou cenu!


Spirulina není řasa, jak bývá mnohde tvrzeno. Spirulina je vláknitá sinice, žijící v tropických jezerech Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Dnes většina světové produkce na GREEN FOOD pochází z Japonska.


Spirulina společně s ostatními produkty green food patří mezi alkalizační potraviny.


Spirulinu používali jako zdroj potravy již dávní Aztékové, jenž ji sbírali z jezera Texcoco a následně ji konzumovali. Toto jídlo nazývali Tecuitlatl, což v překladu znamená výkaly kamene. I přes tento úsměvný název donedávna probíhaly experimenty, jenž měly za cíl nakrmit spirulinou třetí země světa a utišit hladomor. Bohužel tomu brání velmi drahý způsob pěstování spiruliny.


Pro hodnotnou spirulinu BIO je nutný enormní množství světla. Spirulinu kvalitní poznáme podle velmi tmavé barvy - tedy přebytku chlorofylu!


Spirulina je známá jako účinný antioxidant. Antioxidanty jsou látky, které neutralizují volné radikály v těle, snižují jejich počet a napomáhají předcházet jejich vzniku. Dále spirulina podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Užívat je vhodné spirulinu při redukčních dietách, jelikož má schopnost řídit naši hmotnost i apetit. Pomůže nám hubnout a mít váhu pod kontrolou. Zároveň nebudeme hubnout důležitou svalovou hmotu, kterou nám pomůže naopak udržet. Jedním z častých problémů populace je vysoká hladina cukru v krvi, tu nám spirulina udržuje ve správné normální hladině.


Obohaťte svůj jídelníček o tuto jedinečnou potravinu přinášející vitalitu. S nadsázkou můžeme říci, že Vám opět navrátí mládí.


Tradiční užití: Jednu čajovou lžičku spiruliny rozmícháme ve vodě a vypijeme. Užíváme 3x denně podobu 3 týdnů.


TIP na přípravu: Požadované množství nejprve vložíme do sklenice, přidáme pouze 2x více vody, nežli je obsah prášku, a rozmícháme na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně rozředíme tekutinou. Tímto způsobem nevznikají hrudky.


Nutriční hodnoty:


Ve 100g


V DD* (3 lžičky = cca 12g)


Energetická hodnota:


350kcal/1463kJ


42kcal/175,6kJ


Bílkoviny:


60g


7,2g


Sacharidy: 15,1g


1,8g


- z toho cukry:


0,7g


84mg


Tuky:


8,2g


0,99g


- z toho nasycené mastné kyseliny:


1,1g


132mg


- z toho nenasycené mastné kyseliny:


2,23g


268mg


Vláknina:


7g


840mg


Sodík:


0,7g


84mg


Chlorofyl:


1179mg


0,141mg


*DD- Denní dávka


 


Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu - Doplněk stravy


Upozornění: Tento produkt byl uveden na trh jako dopněk stravy. Nejedná se o lék. Není náhradou pestré stravy. Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku. Těhotné a kojící ženy musí konzultovat užívání s odborníkem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některé z látek ve složení produktu. Nezapomínejte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují správnou funkci organismu a zachování dobré kondice.


 


Více informací o Spirulině a ostatních zelených potravinách naleznete v sekci Informace a články.


Obsah balení

Příslušenství