Pu-erh - zrající čaje

Pu-erh Yunnan Tuo Cha black  100g  - zrající čaj lisovaný do hnízda Zobrazit větší

Salvia Paradise Pchu er Yunnan Tuo Cha black 100 g

255,00 Kč

Není skladem, o dostupnosti se můžete informovat e-mailem či tel

Yunnan Tuo Cha je příjemně zemité vůně a chuti, Lisované hnízdo Tuo Cha je možné archivovat, věkem se stává kvalitnější,

Nálev je zemitý, avšak nesvíravý,

 

Podrobnosti

Yunnan Tuo Cha je příjemně zemité vůně a chuti. Lisované hnízdo Tuo Cha je možné archivovat, věkem se stává kvalitnější.


Nálev je zemitý, avšak nesvíravý. Čaje typu pchu-er mají obecně silnou, výraznou chuť i aroma. Pocházejí z provincie Jün-nan (Yunnan) a jsou součástí tradiční čínské medicíny. Jedná se o čaje dodatečně fermentované. Díky složitému a zdlouhavému způsobu zpracování tak pchu-er vytvořil jedinečnou skupinu.


Traduje se, že na chuť pchu-eru se musí postupně zvykat. Po prvním šálku si ho zamilujete, nebo se k němu časem tzv. propijete. Čím starší pchu-er je, tím kvalitnější nápoj z něj připravíte. Je to čaj, který potřebuje stárnout.


Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporujestav kostí a kůže. Je doporučovánpři regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.


Příprava: je dvojího druhu


Jednonálevový puerh: Na půl litru horké vody (95°C) se použije jedna až pět lžiček čaje. Louhuje se 2-4 minuty. Čím více čaje a čím déle trvá louhování, tím více chuti se z čaje uvolní. Pro dosažení lepší chuti je vhodnější spíše přidávat čaj než prodlužovat dobu louhování.


Vařený puerh: Stejné množství čaje jako u jednonálevového, ale lístky se povaří ve vroucí vodě. Výsledkem je trpká temná tekutina s velmi vysokým obsahem kofeinu.


Zákonné zařazení: Čaj pravý černý


Složení: 100% Pchu-er Yunnan Tuo Cha Black 100g


Hmotnost netto: 100 g


Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, 130 00 Praha 3