Ořechy, semínka, sušené ovoce

Chia semínka 100g, Salvia Paradise Zobrazit větší

Chia semínka 100 g, Salvia Paradise

39,00 Kč

Skladem do 7 dnů

Chia semínka 100g


Nejen pro velké množství proteinů*, které přispívají k růstu svalové hmoty, jejímu udržení a udržení normálního stavu kostí, jsou chia semínka užívána sportovci.

Podrobnosti

Chia semena 100g

Šalvěj hispánská známá pod názvem Chia je bylina dorůstající do výšky jednoho metru s bílým nebo fialovým zbarvením květů. Chia je náročná na pěstování a její domovinou je Střední a Jižní Amerika, které jí poskytují ideální klimatické podmínky. Rostlina chia je pěstována pro svoje semínka, jež mají kvalitní výživovou hodnotu.


Chia semínka jsou malé oválky cca 1 mm velké, s hnědými, šedými, černými a bílými skvrnkami. V dobách Aztéků patřila chia semínka k jedné ze čtyř hlavních potravin. Chia se konzumovala mletá na mouku, lisovaná na olej, ale i samotná jako příměs do různých pokrmů. Chia semena se svými vynikajícími nutričními hodnotami byla nezbytným zdrojem živin pro válečníky a způsobem, jak udržet skvělou fyzickou kondici při dlouhých náročných výpravách.


Použití:


Nejen pro velké množství proteinů*, které přispívají k růstu svalové hmoty, jejímu udržení a udržení normálního stavu kostí, jsou chia semínka užívána sportovci.


Vyhledávaná jsou i pro své výborné hydrofilní vlastnosti. Váží na sebe velké množství vody, díky čemuž dokáží zvětšit svůj objem až dvanáctkrát. Navázáním vody na chia semínka vznikne gel (v poměru 1 díl semínek na 9 dílů vody), díky němuž je tělo velmi dobře hydratováno zevnitř a připraveno na náročné sportovní výkony. Díky těmto schopnostem se chia semínkům někdy přezdívá semínka běžců.


Chia semínka se mohou stát žádoucí součástí jídelníčku celiaků neboli lidí, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu. Chia semínka totiž neobsahují žádný lepek.


Výborné nutriční hodnoty chia semen využijí především starší lidé, sportovci, lidé při zdravém hubnutí nebo například vegetariáni a vegani k doplnění své stravy. Konzumovat ho mohou všichni, kdo mají rádi zdravou výživu a chtějí dopřát svému tělu kvalitní potravinu.


Denní dávkování: Doporučené denní dávkování max. 15 g denně.


Varování: Chia semínka nejsou vhodná pro osoby s nízkým krevním tlakem a osoby užívající léky na ředění krve (např. Warfarin).


Země původu: Argentina


* Příznivého účinku se dosáhne při přísunu 2 g kyseliny alfa-linolové denně.


* Chia semínka jsou potravinou s vysokým obsahem bílkovin. Bílkoviny tvoří 20–22 % energetické hodnoty chia semen.


Potravina nového typu


Chia semena byla v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 258/97 ze dne 27. ledna 1997, o nových potravinách a nových složkách potravin, povolena Rozhodnutím komise č. 2009/827/ES uvést na trh jako potravina nového typu. Jejich použití bylo rozšířeno Rozhodnutím komise č. 2013/50/ES.


Testy na pesticidy vám předložíme na vyžádání.


Složení: Šalvěj hispánská (Salvia hispanica)


Nutriční hodnoty ve 100 g:


Energetická hodnota    2073 kJ/ 495 kcal


Bílkoviny 21 g


Sacharidy 20 g


- z toho cukry 4 g


Tuky 31 g


- z toho nasycené mastné kyseliny 2 g


Vláknina 25 g


Sůl 0,01 g


 


Hmotnost: 100g


Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, 130 00 Praha 3

Příslušenství