Léčivé houby jednodruhové

Nové
MycoMedica Polyporus 3 x 90 kapslí Zobrazit větší

MycoMedica Polyporus VEGAN 3 x 90 kapslí

1 650,00 Kč

Namísto 2 070,00 Kč

Skladem

Polyporus VEGAN 3 x 90 rostlinných kapslí á 500mg extraktu


MycoMedica Polyporus extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější! Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Polyporus je minimálně 25% (250mg/g).

Podrobnosti

Polyporus VEGAN rostlinné kapsle 3 x 90 ks á 500mg extraktu


Polyporus (choroš oříš, Grifola umbellata, Polyporus umbellatus)je poměrně vzácná houba patřící do čeledi chorošovitých, u nás je považován za zranitelnou houbu (stupeň ohrožení podle červeného seznamu IUCN). Polyporus je možné najít u kořenů stromů a pařezů, ze kterých bere živiny. Plodnice Polyporu jsou až 40 cm široké, tvoří je mnohonásobně se větvící šupinkaté kloboučky. Krom toho, že je Polyporus chutnou jedlou houbou vhodnou též k nakládání, je také po tisíce let součástí tradiční čínské medicíny. V „západních zemích“ byl Polyporus poprvé popsán v roce 1801 Christianem H. Persoonem.


Polyporus obsahuje mnoho velmi účinných složek, jedná se např. o vitamíny a minerály, polysacharidy – beta glukany, ergosteroly – polyporusterony A-E, ergostenony, steroidy, antrachinony, nukleosidy, D-manitol. Důležitá je i koncentrace polysacharidů v extraktu. Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že 30% je pro terapeutické účely optimální. Nižší koncentrace (10%) je méně účinná, vyšší koncentrace (40%) je vždy na úkor ostatních účinných látek a dochází k posunu účinku konkrétní houby.


Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.


TCM charakteristika


•teplota – svěží


•chuť – lehce sladká


•tropismus – Pi (slezina), Shen (ledviny), Pang Guang (močový měchýř)


 


Účinky podle tradiční čínské medicíny:


•odvádí Shi (vlhkost)


 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Polyporus umbellatus


•Evropská Unie nedovoluje uvádět jakákoliv zdravotní tvrzení k této houbě


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře. Více informací naleznete také v naší sekci Informace a články - podkategorie Léčivé houby.


K výrobě svých produktů používá MycoMedica extrakty medicinálních hub. K teraputickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější. MycoMedica Polyporus extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější! Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Polyporus je minimálně 25% (250mg/g).


Dávkování:


•při zdravotních problémech: 3–4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)


•doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat


•při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (2–3 měsíce v roce)


•kapse užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem


 


Obsah balení: 3 x 90 rostlinných kapslí á 500mg extraktu


Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.


Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy.


Informace o značce MycoMedica


MycoMedica nabízí extrakty z medicinálních hub s maximálním podílem polysacharidů. Medicinální houby jsou známé více v zahraničí než u nás, v čínské medicíně se využívají již po tisíce let. Díky výjimečnému komplexu polysacharidů působí medicinální houby příznivě u nádorových onemocnění, při problémech s imunitním systémem, alergií, únav, problémech s cholesterolem atd. Výrobky MycoMedica jsou vyráběny z vysoce kvalitních zdrojů. Všechny výrobky jsou testovány v renomované německé laboratoři. Dodavatelé pro výrobky MycoMedicasplňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní podmínky.


Certifikáty GMP, HACCP, GAP či Food Sanitary Registration Certificate of Export Enterprise jsou samozřejmostí.

Obsah balení

Příslušenství