Léčivé houby jednodruhové

MycoMedica Reishi VEGAN 4 x 90 rostlinných kapslí

2 200,00 Kč

Namísto 2 760,00 Kč

Skladem, doprava zdarma

Reishi VEGAN 4 x 90 rostlinných kapslí á 500mg extraktu


Reishi (Ganoderma lucidum, lesklokorka lesklá) extrakt z plodnice v maximální síle a účinnosti.


Díky speciálním extrakčním postupům získáváte vysoce účinný produkt.


Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Reishi je minimálně 30% (300mg/g).

Podrobnosti

Reishi VEGAN 4 x 90 rostlinných kapslí á 500mg extraktu  • latinsky Ganoderma lucidum
  • česky Lesklokorka lesklá
  • čínsky Ling Zhi
  • japonsky Reishi, najdeme psáno také Reischi

Díky speciálním extrakčním postupům získáváte vysoce účinný produkt.


K výrobě svých produktů používá MycoMedica extrakty medicinálních hub. K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější.


MycoMedica Reishi je extrakt z mycelia a je tedy asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!


Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Reishi je minimálně 30% (300mg/g). Obsah triterpenů u MycoMedica Reishi je minimálně 3%.


 


Proč Reishi od MycoMedica?


1) Používá ji většina lékařů a terapeutů


Drtivá většina lékařů či praktiků čínské medicíny poznala za 7 let existence firmy kvalitu Reishi od MycoMedica a používá ji úspěšně pro své pacienty.


2) 30 % polysacharidů - ideální poměr


Někteří výrobci nabízejí produkty s 40 % či 50 % nebo dokonce 60 % polysacharidů. Takovéto zvyšování koncentrace polysacharidů je vždy na úkor ostatních účinných látek. Jednoduše Reishi už přestává mít účinky Reishi a blíží se čistému betaglukanu (který prodáváme pouze za 290,-Kč). Žádný rozumný lékař tyto produkty pro své pacienty nepoužívá. Zvyšování koncentrace polysacharidů v produktu nezvyšuje účinnost produktu, to je pouze nebezpečný marketing !!! Pokud je třeba působit silněji, zvýší se množství užívaných kapslí, přitom poměr účinných látek zůstane stejný jako v surové houbě. To je jednoduchá matematika, nenechte se klamat reklamními triky.


Pozn. pouze u houby Coriolus používá MycoMedica koncentraci 40 %, jelikož díky jejímu specifickému použití je tato koncentrace vhodnější. Cena ale zůstává stejná jako u extraktů s 30 %.


3) Speciální výrobní postupy - dvojitá extrakce


Reishi se zpracovává formou tzv. dvojité extrakce, kdy nejprve dochází k jemné extrakci horkou vodou a následně k vysrážení některých účinných látek alkoholem.


4) 100% přírodní produkt


Reishi od MycoMedica neobsahuje žádná aditiva, konzervanty či barviva.


5) Žádné pesticidy, těžké kovy, radioaktivita


Na dovozu suroviny spolupracuje MycoMedica se svým německým partnerem, který s medicinálními houbami pracuje již více jak 35 let. Veškerou houbovou surovinu testuje v německé nezávislé laboratoři Agrolab (MycoMedica nepoužívá testy čínských výrobců a ani si je nepíše sama). Nově MycoMedica rozšířila testovnání na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a je i podezření na riziko při vzniku kardiovaskulárních chorob.


6) Žádná no-name surovina


MycoMedica spolupracuje pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina.


7) Odborné poradenství


Ke všem svým produktům nabízí MycoMedica bezplatné poradenství. Jejím odborným poradcem je pan Milan Schirlo, jeden z předních odborníků na čínskou medicínu a využití medicinálních hub v terapii. O houbách často i přednáší jak odborné, tak laické veřejnosti. A hlavně medicinální houby používá každý den ve své praxi. Dotaz můžete poslat na náš e-mail obchod@chutzdravi.cz.


8) Firma MycoMedica je český výrobce Reishi (Lesklokorky lesklé) 


Svoji práci dělá pečlivě a s láskou. Své heslo KVALITA - ÚČINNOST - BEZPEČNOST nebere na lehkou váhu. Její produkty pomáhají každý rok desetitisícům lidí po celé Evropě.


 


O Reishi


Reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6-12 cm a jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název.


Reishi (Ganoderma) má domovinu v Asii, kde je nazývána též „božská houba nesmrtelnosti“. Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4000 let. Reishi (Ganoderma) je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu. A nebyla využívána jen v čínské medicíně, ale také jako mocný talisman pro štěstí a ochranu před vším zlým. Mniši v taoistických klášterech užívali Reishi (Ganoderma) před meditací, pro její schopnost uklidňovat duši Shen. Pro její schopnost regenerovat funkce organsimu a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí.


Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj. Pro svou produktci používá firma MycoMedica plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace účinných látek nejvyšší. U starších hub se koncentrace postupně snižuje a účinek není tak efektivní. Důležitá je i koncentrace polysacharidů v extraktu. Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že 30% je pro terapeutické účely optimální. Nižší koncentrace (10%) je méně účinná, vyšší koncentrace (40%) je vždy na úkor ostatních účinných látek a dochází k posunu účinku konkrétní houby!!! Reishi už není Reishi, ale spíše čistý betaglukan...


Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.


 


TCM charakteristika


•teplota – neutrální


•chuť – sladká a lehce hořká


•tropismus – Xin (srdce), Gan (játra), Fei (plíce), podle některých pramenů má tropismus i k Shen (ledvinám) či Pi (slezině)


 


Účinky podle tradiční čínské medicíny:


•doplňuje Qi a vyživuje Xue (krev)


•uklidňuje ducha Shen


•transformuje Tan (hlen)


•posiluje Shen Jing (esenci ledvin)


 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Reishi - Ganoderma lucidum


•přirozená obranyschopnost – imunitní systém


•normální funkce oběhové soustavy


•normální hladina cholesterolu v krvi


 


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře. Více informací naleznete také v naší sekci Informace a články.


 


Složení v 1 kapsli: Lesklokorka lesklá (Reishi, Ganoderma lucidum, extrakt) 500 mg


Přídatné látky: rostlinná kapsle (obal)


Dávkování:


•při zdravotních problémech: 3–4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)


•doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat


•při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (2–3 měsíce v roce)


•kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem


Obsah balení: 4 x 90 kapslí á 500mg extraktu


Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.


Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.


Produkt MycoMedica Reishi je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č.j. OVZ-35.1-21.04.2011-45938.

Obsah balení

Příslušenství