Léčivé houby jednodruhové

MycoMedica Reishi 50 % vysoká koncentrace 90 cps.

990,00 Kč

Skladem

Reishi 50 % vysoká koncentrace 90 kapslí


Reishi s 50 % polysacharidů a s garantovaným minimálním obsahem 20 % beta-1,3/1,6 D-glukanů. Oproti Reishi s 30 % polysacharidů je tato koncentrace vhodnější u akutnějších stavů.

Podrobnosti

Reishi 50 % vysoká koncentrace 90 kapslí


Reishi s 50 % polysacharidů a s garantovaným minimálním obsahem 20 % beta-1,3/1,6 D-glukanů. Betaglukany jsou hlavní účinné látky, kvůli kterým se medicinální houby užívají. Testováno v německém Agrolabu. Oproti Reishi s 30 % polysacharidů je tato koncentrace vhodnější u akutnějších stavů. 


Koupí tohoto produktu přispíváte částkou 5 Kč na Nadaci Terezy Maxové dětem v ústavní výchově.


Firma MycoMedica je jediným výrobcem nabízejícím Reishi s tak vysokou a garantovanou koncentraci účinných látek pro nejlepší výsledky:


• min. 50 % polysacharidů (reálně bývá 53-54 %)


• min. 20 % ß-1,3/1,6 D-glukanů


Reishi s koncentrací 50 % polysacharidů a 20 % ß-1,3/1,6 D-glukanů působí razantnějši na posílení přirozené obranyschopnosti. Je tedy vhodnější u stavů akutnějších. U stavů chronických je vhodnější Reishi s obsahem 30 % polysacharidů, která obsahuje široké spektrum účinných látek.


Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu - v želatinových 


Složení v 1 kapsli: Reishi, lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum, 100% čistý extrakt - 500mg


Pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů


 


Díky speciálním extrakčním postupům získáváte vysoce účinný produkt.


K výrobě svých produktů používá MycoMedica extrakty medicinálních hub. K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější.


 


O Reishi • latinsky Ganoderma lucidum
 • česky Lesklokorka lesklá
 • čínsky Ling Zhi
 • japonsky Reishi, najdeme psáno také Reischi

   Reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6-12 cm a jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název.


   Reishi (Ganoderma) má domovinu v Asii, kde je nazývána též „božská houba nesmrtelnosti“. Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4000 let. Reishi (Ganoderma) je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu. A nebyla využívána jen v čínské medicíně, ale také jako mocný talisman pro štěstí a ochranu před vším zlým. Mniši v taoistických klášterech užívali Reishi (Ganoderma) před meditací, pro její schopnost uklidňovat duši Shen. Pro její schopnost regenerovat funkce organsimu a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí.


   Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj. Pro svou produktci používá firma MycoMedica plodnice ve stáří 6-9 měsíců. V tomto stáří je koncentrace účinných látek nejvyšší. U starších hub se koncentrace postupně snižuje a účinek není tak efektivní. Důležitá je i koncentrace polysacharidů v extraktu.  • Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C např. ve formě extraktu brazilské třešně Aceroly. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.  • TCM charakteristika
   • teplota – neutrální   • chuť – sladká a lehce hořká   • tropismus – Xin (srdce), Gan (játra), Fei (plíce), podle některých pramenů má tropismus i k Shen (ledvinám) či Pi (slezině)


    


   Účinky podle tradiční čínské medicíny:


   •doplňuje Qi a vyživuje Xue (krev)


   •uklidňuje ducha Shen


   •transformuje Tan (hlen)


   •posiluje Shen Jing (esenci ledvin)


    


   Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


   Reishi - Ganoderma lucidum


   •přirozená obranyschopnost – imunitní systém


   •normální funkce oběhové soustavy


   •normální hladina cholesterolu v krvi


    


   Dávkování:


   •zvýšená dávka: 3–10 kapslí denně (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)


   •běžná dávka: 1–2 kapsle denně


   •doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat


   •při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (2–3 měsíce v roce)


   •kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem


   Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.


   Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.   Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


   Dovolujeme si vás informovat, že na našem webu již nemůže dále uvádět tvrzení, která by mohla vzbudit dojem jakéhokoliv léčebného účinku bylin či hub. Současná legislativa EU toto zakazuje. I přesto, že tradiční čínská medicína funguje po tisíce let a je vyzkoušená na bezpočtu pacientů. Zároveň nesmíme zmiňovat ani účinky prokázané soudobými vědeckými studiemi. Věříme ale ve zdravý rozum našich zákazníků. Podrobné informace o bylinkách a houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích na internetu. Hodnotné informace jsou třeba na stránkách www.cinskyherbar.cz nebo www.tcmencyklopedie.cz.


   Informace o značce MycoMedica


   MycoMedica nabízí extrakty z medicinálních hub s maximálním podílem polysacharidů. Medicinální houby jsou známé více v zahraničí než u nás, v čínské medicíně se využívají již po tisíce let. Díky výjimečnému komplexu polysacharidů působí medicinální houby příznivě u nádorových onemocnění, při problémech s imunitním systémem, alergií, únav, problémech s cholesterolem atd. Výrobky MycoMedica jsou vyráběny z vysoce kvalitních zdrojů. Všechny výrobky jsou testovány v renomované německé laboratoři. Dodavatelé pro výrobky MycoMedica splňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní podmínky.


   Certifikáty GMP, HACCP, GAP či Food Sanitary Registration Certificate of Export Enterprise jsou samozřejmostí.


   Proč houby od firmy MycoMedica ?


   1) Základy společnosti MycoMedica stojí na pevných pilířích, kterými jsou: KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST


   2) Důraz na životní prostředí


   Většina naší houbové suroviny pochází z Číny. Pro soudobou Čínu není často ekologie životního prostředí prioritou. Je proto těžké, ale zároveň nezbytné, hledat pro pěstování medicinálních hub naprosto čistou a průmyslem nedotčenou přírodu. MycoMedica používá především houby pěstované v provinciích Fujian, Anhui a Jiangxi, kde jsou oblasti civilizací prakticky nedotčené. Pesticidy, těžké kovy, mikroorganismy, plísně, radioaktivita, to jsou nebezpečí, před kterými je třeba houbovou surovinu bezpodmínečně chránit.


   3) Testování v Agrolabu


   Veškerá houbová surovina, kterou používá MycoMedica pro výrobu svých houbových produktů, je před zpracováním testována v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více než 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Tyto testy je MycoMedica na vyžádání předložit. Klasické testy, které provádí německý Agrolab, teď rozšířila MycoMedica o testování na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a mají spojitost i s kardiovaskulárními chorobami. Finální výroba produktů firmy MycoMedica probíhá za nejpřísnějších hygienických podmínek v České republice. Pro výrobu jsou používány standardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.


   4) Jak vybírat opravdu kvalitní produkt z medicinálních hub?


   Medicinální houby dnes používáme u celé řady závažných onemocnění. Je proto extrémně důležité zvolit co nejúčinnější produkt, který zároveň nebude tělo zanášet dalšími nečistotami. Ztrácíte se v nabídce medicinálních hub? Všichni prodejci nabízejí nejvyšší kvalitu, nejlepší surovinu a zaručené účinky… Argumentují různými % účinných látek, polysacharidů, triterpenů, houbových kyselin, tou nejdelší dobou pěstování, nejrůznějšími testy z laboratoří, různými matoucími odbornými názvy... Jak se v tom ale laik má vyznat? Zvláště když mnoho těch informací může být pouze marketing (MycoMedica si dělala nezávislé testy některých výrobků a často se nestačilia divit). Rada tedy zní: Nedívejte se jen na čísla a na slovíčka „nej“. Nejsme na soutěži, kdo výš a kdo dál. Zeptejte se lékařů a zkušených terapeutů TCM, jaké medicinální houby používají ve svých ordinacích! Oni logicky musí pracovat s produkty, které jsou kvalitní a hlavně fungují. Své pacienty nevyléčí sebelepším marketingem. Kvalitní medicinální houby pomáhají při rakovině, autoimunitních problémech, alergiích, chronických zánětech, cukrovce, hypertenzi, psychických problémech a mnohých dalších a jen vyléčený pacient je důkazem toho, že daný produkt je opravdu účinný a pomáhá zlepšovat jeho stav. Houby MycoMedica používá většina lékařů, mykoterapeutů a praktiků tradiční čínské medicíny...


   5) Prášek nebo extrakt?


   Pokud chceme využít co nejvíce účinných látek z hub, musíme je zpracovat tak, abychom narušili chitinový obal houbové buňky. Člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je. U závažných problémů doporučujeme užívat vždy houby zpracované extrakcí (v optimální koncentraci 30 % polysacharidů). U mírnějších problémů, u oslabených pacientů či u preventivního užívání je možné využít houbu rozemletou na prášek speciální metodou shellbroken.


   6) Možnosti zpracování:


   •odvary - ze sušených hub je možné vyrobit odvar. Na tuto tradiční metodu je však zapotřebí velkého množství hub, abychom dosáhli terapeutických účinků.


   •houbový prášek neboli biomasa - sušené houby se rozemelou na velmi jemný prášek (metoda shellbroken). Částečně se tím naruší částečně chitinový obal a tělo je schopné z houby vytěžit účinné látky.


   •extrakty - jemnou extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. U většiny druhů hub je třeba na konci procesu extrakce provést ještě vysrážení etanolem (tzv. dvojitá extrakce),jelikož některé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné. Extrakce je nejoptimálnějším zpracováním hub pro lékařské účely. I proto je drtivá většina lékařských studií prováděna s extrakty, a ne s houbovým práškem. Hlavními, ale zdaleka ne jedinými účinnými látkami medicinálních hub jsou polysacharidy (a to hlavně ß-(1, 3)-D-glukany). Zatímco v sušeném prášku je cca 0,5-3 % polysacharidů, v extraktech firmy MycoMedica jich je 30 %. Pádným argumentem pro houby MycoMedica je i to, že s jejich produkty pracuje celá řada lékařů a terapeutů čínské medicíny, kteří s nimi mají tu nejlepší zkušenost. Produkty MycoMedica používá ve své ordinaci i sám zakladatel firmy MycoMedica p. Milan Schirlo, který je praktikem Tradiční čínské medicíny, takže má každodenní zpětnou vazbu o jejích příznivých účincích.


   7) Na co si dát při výběru pozor


   Některé firmy používají k úpravě houbové suroviny obyčejný škrob, aby dosáhly vyššího procenta obsažených polysacharidů. Běžná laboratoř rozdíl nepozná. Nicméně tato surovina má minimální terapeutické účinky. Pokud vůbec nějaké má. Spolu s německými kolegy MycoMedica testuje veškerou houbovou surovinu, aby obsahovala pouze vysoce kvalitní houbové polysacharidy. Některé čínské firmy k tomu, aby dosáhly mikrobiologické čistoty extraktů, vystavují houby působení radioaktivního záření, které mikroorganismy ničí. Zdůrazňujeme, že produkty MycoMedica nejsou ozařovány v žádné fázi výroby.


   8) Ověřené suroviny


   Někteří čínští výrobci nerespektují tradiční postupy výroby. Například sušení hub musí probíhat pozvolna a pokud možno na slunci. I proto je pro MycoMedicu důležitá spolupráce pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Ve svých produktech nepoužívá MycoMedica žádnou neprověřenou surovinu.


   9) Žádná no-name surovina


   MycoMedica spolupracuje pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina.


   10) Odborné poradenství


   Ke všem svým produktům nabízí MycoMedica bezplatné poradenství. Jejím odborným poradcem je pan Milan Schirlo, jeden z předních odborníků na čínskou medicínu a využití medicinálních hub v terapii. O houbách často i přednáší jak odborné, tak laické veřejnosti. A hlavně medicinální houby používá každý den ve své praxi. Dotaz můžete poslat na náš e-mail obchod@chutzdravi.cz a my jej p. Schirlovi přepošleme.


   11) Firma MycoMedica je český výrobce medicinálních hub


   Svoji práci dělá pečlivě a s láskou. Své heslo KVALITA - ÚČINNOST - BEZPEČNOST nebere na lehkou váhu. Díky tomu se MycoMedica postupně stala nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z medicinálních hub.

   Příslušenství