Léčivé houby jednodruhové

MycoMedica Polyporus prášek 100 g

490,00 Kč

Skladem

1 Položka

Polyporus prášek 100g

Polyporus ve formě houbového prášku, kdy se usušená plodnice houby rozemele na velmi jemný prášek speciální metodou shellbroken, při které dojde k narušení chitinového obalu buňky a uvolnění účinných látek. Oproti extraktu má tato forma jemnější působení.

Podrobnosti

Polyporus (choroš oříš) je poměrně vzácná parazitická houba, která svou sílu čerpá z kořenů stromů. Je tradiční součástí čínské medicíny pro svůj vysoký obsah účinných složek.


Zde vám Polyporus nabízíme ve formě houbového prášku (powder/biomasa), kdy se usušená plodnice houby rozemele na velmi jemný prášek speciální metodou shellbroken, při které dojde k narušení chitinového obalu buňky a uvolnění účinných látek. Oproti extraktu má tato forma jemnější působení. Při výrobě prášku se u Polyporu nezpracovávají celé plodnice, ale pouze jejich část - sklerocium. Proces zpracování je tedy výrazně nákladnější. Proto u Polyporu naleznete vyšší cenu než u ostatních "práškových" produktů.


Koupí tohoto produktu přispíváte částkou 5 Kč na Nadaci Terezy Maxové dětem v ústavní výchově.


Polyporus neboli choroš oříš je relativně neznámá jedlá houba, které si ale v Asii odedávna vysoce cení, protože obsahuje velmi účinné medicinální látky. Rozbory ukázaly, že polyporus vděčí za tyto své blahodárné účinky především polyporusteronům A a B. Dále obsahuje značné množství vápníku, draslíku, železa, ale jen velmi málo sodíku. Byly zjištěny i stopové prvky jako mangan, zinek a měď.


Obsah balení: 100g BIO prášku z plodnice Polyporus umbellatus (biomasa/powder)


Pomocné látky: bez pomocných látek, aditiv a konzervantů


Podle tradiční čínské medicíny odvádí Polyporus z organismu patologickou vodu.


Polyporus (choroš oříš, Grifola umbellata, Polyporus umbellatus)je poměrně vzácná houba patřící do čeledi chorošovitých, u nás je považován za zranitelnou houbu (stupeň ohrožení podle červeného seznamu IUCN). Polyporus je možné najít u kořenů stromů a pařezů, ze kterých bere živiny. Plodnice Polyporu jsou až 40 cm široké, tvoří je mnohonásobně se větvící šupinkaté kloboučky. Krom toho, že je Polyporus chutnou jedlou houbou vhodnou též k nakládání, je také po tisíce let součástí tradiční čínské medicíny. V „západních zemích“ byl Polyporus poprvé popsán v roce 1801 Christianem H. Persoonem.


Polyporus obsahuje mnoho velmi účinných složek, jedná se např. o vitamíny a minerály, polysacharidy – beta glukany, ergosteroly – polyporusterony A-E, ergostenony, steroidy, antrachinony, nukleosidy, D-manitol.


 Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.


TCM charakteristika


•teplota – svěží


•chuť – lehce sladká


•tropismus – Pi (slezina), Shen (ledviny), Pang Guang (močový měchýř)


 


Účinky podle tradiční čínské medicíny:


•odvádí Shi (vlhkost)


 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU

Dovolujeme si vás informovat, že na našem webu již nemůže dále uvádět tvrzení, která by mohla vzbudit dojem jakéhokoliv léčebného účinku bylin či hub. Současná legislativa EU toto zakazuje. I přesto, že tradiční čínská medicína funguje po tisíce let a je vyzkoušená na bezpočtu pacientů. Zároveň nesmíme zmiňovat ani účinky prokázané soudobými vědeckými studiemi. Věříme ale ve zdravý rozum našich zákazníků. Podrobné informace o bylinkách a houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích na internetu. Hodnotné informace jsou třeba na stránkách www.cinskyherbar.cz nebo www.tcmencyklopedie.cz.

Dávkování:


• 1 - 3 g denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla, rozmíchat v cca 1dcl vody a vypít (1 zarovnaná kávová lžička = 2 g prášku)


• doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat


• užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem


 


Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.


Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy.


Informace o značce MycoMedica


MycoMedica nabízí extrakty z medicinálních hub s maximálním podílem polysacharidů. Medicinální houby jsou známé více v zahraničí než u nás, v čínské medicíně se využívají již po tisíce let. Díky výjimečnému komplexu polysacharidů působí medicinální houby příznivě u nádorových onemocnění, při problémech s imunitním systémem, alergií, únav, problémech s cholesterolem atd. Výrobky MycoMedica jsou vyráběny z vysoce kvalitních zdrojů. Všechny výrobky jsou testovány v renomované německé laboratoři. Dodavatelé pro výrobky MycoMedica splňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní podmínky.


Certifikáty GMP, HACCP, GAP či Food Sanitary Registration Certificate of Export Enterprise jsou samozřejmostí.


Proč houby od firmy MycoMedica ?


1) Základy společnosti MycoMedica stojí na pevných pilířích, kterými jsou: KVALITA - BEZPEČNOST - ÚČINNOST


2) Důraz na životní prostředí


Většina naší houbové suroviny pochází z Číny. Pro soudobou Čínu není často ekologie životního prostředí prioritou. Je proto těžké, ale zároveň nezbytné, hledat pro pěstování medicinálních hub naprosto čistou a průmyslem nedotčenou přírodu. MycoMedica používá především houby pěstované v provinciích Fujian, Anhui a Jiangxi, kde jsou oblasti civilizací prakticky nedotčené. Pesticidy, těžké kovy, mikroorganismy, plísně, radioaktivita, to jsou nebezpečí, před kterými je třeba houbovou surovinu bezpodmínečně chránit.


3) Testování v Agrolabu


Veškerá houbová surovina, kterou používá MycoMedica pro výrobu svých houbových produktů, je před zpracováním testována v německé nezávislé laboratoři Agrolab na více než 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Tyto testy je MycoMedica na vyžádání předložit. Klasické testy, které provádí německý Agrolab, teď rozšířila MycoMedica o testování na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a mají spojitost i s kardiovaskulárními chorobami. Finální výroba produktů firmy MycoMedica probíhá za nejpřísnějších hygienických podmínek v České republice. Pro výrobu jsou používány standardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.


4) Jak vybírat opravdu kvalitní produkt z medicinálních hub?


Medicinální houby dnes používáme u celé řady závažných onemocnění. Je proto extrémně důležité zvolit co nejúčinnější produkt, který zároveň nebude tělo zanášet dalšími nečistotami. Ztrácíte se v nabídce medicinálních hub? Všichni prodejci nabízejí nejvyšší kvalitu, nejlepší surovinu a zaručené účinky… Argumentují různými % účinných látek, polysacharidů, triterpenů, houbových kyselin, tou nejdelší dobou pěstování, nejrůznějšími testy z laboratoří, různými matoucími odbornými názvy... Jak se v tom ale laik má vyznat? Zvláště když mnoho těch informací může být pouze marketing (MycoMedica si dělala nezávislé testy některých výrobků a často se nestačilia divit). Rada tedy zní: Nedívejte se jen na čísla a na slovíčka „nej“. Nejsme na soutěži, kdo výš a kdo dál. Zeptejte se lékařů a zkušených terapeutů TCM, jaké medicinální houby používají ve svých ordinacích! Oni logicky musí pracovat s produkty, které jsou kvalitní a hlavně fungují. Své pacienty nevyléčí sebelepším marketingem. Kvalitní medicinální houby pomáhají při rakovině, autoimunitních problémech, alergiích, chronických zánětech, cukrovce, hypertenzi, psychických problémech a mnohých dalších a jen vyléčený pacient je důkazem toho, že daný produkt je opravdu účinný a pomáhá zlepšovat jeho stav. Houby MycoMedica používá většina lékařů, mykoterapeutů a praktiků tradiční čínské medicíny...


5) Prášek nebo extrakt?


Pokud chceme využít co nejvíce účinných látek z hub, musíme je zpracovat tak, abychom narušili chitinový obal houbové buňky. Člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je. U závažných problémů doporučujeme užívat vždy houby zpracované extrakcí (v optimální koncentraci 30 % polysacharidů). U mírnějších problémů, u oslabených pacientů či u preventivního užívání je možné využít houbu rozemletou na prášek speciální metodou shellbroken.


6) Možnosti zpracování:


•odvary - ze sušených hub je možné vyrobit odvar. Na tuto tradiční metodu je však zapotřebí velkého množství hub, abychom dosáhli terapeutických účinků.


•houbový prášek neboli biomasa - sušené houby se rozemelou na velmi jemný prášek (metoda shellbroken). Částečně se tím naruší částečně chitinový obal a tělo je schopné z houby vytěžit účinné látky.


•extrakty - jemnou extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. U většiny druhů hub je třeba na konci procesu extrakce provést ještě vysrážení etanolem (tzv. dvojitá extrakce),jelikož některé účinné látky jsou ve vodě nerozpustné. Extrakce je nejoptimálnějším zpracováním hub pro lékařské účely. I proto je drtivá většina lékařských studií prováděna s extrakty, a ne s houbovým práškem. Hlavními, ale zdaleka ne jedinými účinnými látkami medicinálních hub jsou polysacharidy (a to hlavně ß-(1, 3)-D-glukany). Zatímco v sušeném prášku je cca 0,5-3 % polysacharidů, v extraktech firmy MycoMedica jich je 30 %. Pádným argumentem pro houby MycoMedica je i to, že s jejich produkty pracuje celá řada lékařů a terapeutů čínské medicíny, kteří s nimi mají tu nejlepší zkušenost. Produkty MycoMedica používá ve své ordinaci i sám zakladatel firmy MycoMedica p. Milan Schirlo, který je praktikem Tradiční čínské medicíny, takže má každodenní zpětnou vazbu o jejích příznivých účincích.


7) Na co si dát při výběru pozor


Některé firmy používají k úpravě houbové suroviny obyčejný škrob, aby dosáhly vyššího procenta obsažených polysacharidů. Běžná laboratoř rozdíl nepozná. Nicméně tato surovina má minimální terapeutické účinky. Pokud vůbec nějaké má. Spolu s německými kolegy MycoMedica testuje veškerou houbovou surovinu, aby obsahovala pouze vysoce kvalitní houbové polysacharidy. Některé čínské firmy k tomu, aby dosáhly mikrobiologické čistoty extraktů, vystavují houby působení radioaktivního záření, které mikroorganismy ničí. Zdůrazňujeme, že produkty MycoMedica nejsou ozařovány v žádné fázi výroby.


8) Ověřené suroviny


Někteří čínští výrobci nerespektují tradiční postupy výroby. Například sušení hub musí probíhat pozvolna a pokud možno na slunci. I proto je pro MycoMedicu důležitá spolupráce pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Ve svých produktech nepoužívá MycoMedica žádnou neprověřenou surovinu.


9) Žádná no-name surovina


MycoMedica spolupracuje pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina.


10) Odborné poradenství


Ke všem svým produktům nabízí MycoMedica bezplatné poradenství. Jejím odborným poradcem je pan Milan Schirlo, jeden z předních odborníků na čínskou medicínu a využití medicinálních hub v terapii. O houbách často i přednáší jak odborné, tak laické veřejnosti. A hlavně medicinální houby používá každý den ve své praxi. Dotaz můžete poslat na náš e-mail obchod@chutzdravi.cz a my jej p. Schirlovi přepošleme.


11) Firma MycoMedica je český výrobce medicinálních hub


Svoji práci dělá pečlivě a s láskou. Své heslo KVALITA - ÚČINNOST - BEZPEČNOST nebere na lehkou váhu. Díky tomu se MycoMedica postupně stala nejvýznamnějším východoevropským výrobcem produktů z medicinálních hub.

Příslušenství