Léčivé houby jednodruhové

Reishi - Lesklokorka lesklá AF tinktura Zobrazit větší

Reishi - Lesklokorka lesklá AF tinktura 50 ml, Salvia Paradise

166,00 Kč

Skladem

4 ks

Lesklokorka lesklá – Reshi AF (bezalkoholová) tinktura 50ml


Při výrobě byla použita unikátní technologie a několikanásobná extrakce. AF tinktury si zachovávají maximum účinných látek, chuť a vůni použité byliny.


Tinktura neobsahuje žádný alkohol, barviva ani sladidla

Podrobnosti • latinsky Ganoderma lucidum
 • česky Lesklokorka lesklá
 • čínsky Ling Zhi
 • japonsky Reishi, najdeme psáno také Reischi

Lesklokorka lesklá – Reshi AF tinktura 50ml


Označení AF znamená Alcohol Free - přípravek s 0% obsahem alkoholu. Při výrobě byla použita unikátní technologie a několikanásobná extrakce. AF tinktury si zachovávají maximum účinných látek, chuť a vůni použité byliny.


Lesklokorka lesklá, známá pod latinským názvem Ganoderma lucidum, je houba dorůstající velikosti až 30 cm. Plodnice jednoleté houby je výrazně lesklá, korkovitá, plochá, tvarem připomíná vějíř či tvar ledviny. Vyrůstá na kmenech či pařezech listnatých stromů. Lesklokorka je v tradiční čínské medicíně velice oblíbenou houbou, v dřívějších dobách bylo její užívání jen výsadou císařů, kterým sloužila jako elixír mládí.


Lesklokorka – Reishi je vhodná pro podporu přirozené obranyschopnosti – imunitního systému, má vliv na hladinu cholesterolu v krvi a je prospěšná pro oběhový systém.


Tinktura je vyrobena unikátní technologií, zaručující dostupnost účinných látek, neobsahuje žádný alkohol, barviva ani sladidla.


Tradiční použití: Po řádném protřepání užíváme 20 kapek 3x denně. Doporučujeme vložit do úst a nechat vstřebat přes sliznice. Je možno zapít malým množstvím vody. Doporučená denní dávka odpovídá 3 408 mg čerstvé rostlinné hmoty.


Složení: Glycerol ; čištěná voda; Ganoderma lucidum


Upozornění: Přípravek není určen malým dětem, těhotným a kojícím ženám. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí. Skladujte v temnu, suchu a pečlivě uzavírejte! Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Spotřebujte nejlépe do dvou měsíců od otevření. Před použitím řádně protřepejte!


Balení: 50ml


Doplněk stravy


 


O Reishi


Reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum) patří mezi chorošovité dřevokazné houby. Najdeme ji na kmenech většinou již odumřelých stromů nebo pařezech. Její plodnice jsou polokruhovité a mívají průměr 6-12 cm a jsou specifické svou lesklou lakovou vrstvou, od té je odvozen český název.


Reishi (Ganoderma) má domovinu v Asii, kde je nazývána též „božská houba nesmrtelnosti“. Je pevnou součástí tradiční čínské medicíny, která ji využívá více než 4000 let. Reishi (Ganoderma) je zmiňována i v základním díle čínské medicíny, ve Vnitřním kánonu Žlutého císaře. Byla tehdy natolik vzácná, že byla určena jen pro císaře a jeho rodinu. A nebyla využívána jen v čínské medicíně, ale také jako mocný talisman pro štěstí a ochranu před vším zlým. Mniši v taoistických klášterech užívali Reishi (Ganoderma) před meditací, pro její schopnost uklidňovat duši Shen. Pro její schopnost regenerovat funkce organsimu a aktivizovat ho ji užívají ruští kosmonauti či šerpové ve vysokých nadmořských výškách Himalájí.


Reishi obsahuje mnoho bioaktivních látek, které ji dělají naprosto jedinečnou. V Reishi můžeme najít krom vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, ale také steroidů, cyklických esterů laktonů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany aj.


Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.


 


TCM charakteristika
 • teplota – neutrální


 • chuť – sladká a lehce hořká


 • tropismus – Xin (srdce), Gan (játra), Fei (plíce), podle některých pramenů má tropismus i k Shen (ledvinám) či Pi (slezině)

 


Účinky podle tradiční čínské medicíny:
 • doplňuje Qi a vyživuje Xue (krev)


 • uklidňuje ducha Shen


 • transformuje Tan (hlen)


 • posiluje Shen Jing (esenci ledvin)

 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Reishi - Ganoderma lucidum
 • přirozená obranyschopnost – imunitní systém


 • normální funkce oběhové soustavy


 • normální hladina cholesterolu v krvi

 


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře. Více informací naleznete také v naší sekci Informace a články - kategorie Léčivé houby - článek Reishi - Lesklokorka lesklá 


Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.

Příslušenství