Léčivé houby jednodruhové

Coriolus (Outkovka pestrá) 90 kapslí á 500 mg extraktu MycoMedica

690,00 Kč

Skladem

5 ks

Coriolus 90 kapslí á 500mg extraktu

 

Coriolus nemůžeme nabízet jako doplněk stravy na základě absurdní vyhlášky EU.  Nabízíme ho tedy jako veterinární přípravek.

 

Nejzásadnější účinek Coriolu je podle tradiční medicíny v jeho pomoci při léčbě nádorových onemocnění. Například v Koreji doplňuje Coriolus lékařské ošetření u 70% všech pacientů s rakovinou.

 

 

 

Podrobnosti
 • latinsky Coriolus versicolor
 • česky Outkovka pestrá
 • čínsky Yun Zhi
 • japonsky Kawaratake

 
Coriolus nemůžeme nabízet jako doplněk stravy na základě absurdní vyhlášky EU. Více zde. Nabízíme ho tedy jako veterinární přípravek. Zatím můžeme.

 Coriolus (outkovka pestrá, Yunzhi) v překladu z angličtiny (turkey tail) znamená krocaní ocas, a to pro svůj vzhled. Byl také nazýván trávou říše nebes. Coriolus roste na trouchnivějících kmenech v mírném podnebném pásu v Evropě, Asii a Severní Ameriky.

V Číně byl Coriolus vysoce ceněným léčivem na čínském dvoře a to hlavně pro jeho vitalizující účinek, jelikož působí pozitivně jak na tělo, tak na mysl.

 

Díky obsahu mnoha druhů specifických betaglukanů se dá říci, že nejzásadnější účinek Coriolu je podle tradiční medicíny v jeho pomoci při léčbě nádorových onemocnění (stejně jako u většiny ostatních medicinálních hub). Rakovina je totiž z čínského pohledu pouze nerovnováha organismu. Například v Koreji doplňuje Coriolus lékařské ošetření u 70% všech pacientů s rakovinou.

 Terapeutické účinky Coriolu u domácích zvířátek: • doplňková terapie při rakovině a prevence rakoviny + kterékoliv houby, dle typu nádoru
 • zlepšení snášenlivosti chemoterapie a radioterapie – posílení imunitního systému + Reishi, ABM, Shiitake
 • podpora při poruchách funkce jater + Maitake, Reishi, ABM, Shiitake
 • posílení tělesného obranného systému, především proti virovým a bakteriálním nemocem + ABM, Cordyceps CS-4, Reishi, Shiitake
 • protiplísňový účinek + Shitake
 • při únavových stavech + Reishi, Cordyceps CS-4
 • při napadení parazity a patogeny jakéhokoliv druhu
 • pro podporu regenerace sliznic (sinusitidy, chronické urologické záněty) + Cordyceps
 • pro snížení nežádoucích účinků očkování
 • před operacemi či po nich

 

 

Důležitá je i koncentrace polysacharidů v extraktu. Coriolus je jediná houba, kterou používá firma MycoMedica v koncentraci 40% polysacharidů. Bylo zjištěno, že právě u onkologických problémů je tato koncentrace terapeuticky optimální.

TCM charakteristika: • teplota –mírně chladný, proto použitelný u horkostí, zánětů (některé zdroje uvádí mírně teplý)
 • chuť – sladká
 • tropismus – slezina, srdce, žaludek (některé zdroje uvádí i ledviny, esenci ledvin)

Účinky podle tradiční čínské medicíny u domácích zvířátek: • doplňuje slezinu
 • odvádí vlhkost a transformuje hlen, odvádí patogeny/toxiny
 • vyživuje srdce a ducha Shen
 • doplňuje yin jater a ledvin
 • ochlazuje horko

Více informací o Coriolu najdete v sekci Informace a články


MycoMedica Coriolus extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!


 

Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Coriolus je minimálně 40% (400mg/g).

Coriolus je jediná medicinální houba, kterou MycoMedica nabízí o koncentraci 40% polysacharidů, jelikož u Coriolu (a pouze u Coriolu) je tato výše v praxi efektivnější, hlavně u onkologických stavů.Dávkování pro kočky a psy:


     Váha zvířete        Dávka • < 10kg             1 kapsle/den
 • 10 až 20kg      2 kapsle/den
 • 20 až 30kg      3 kapsle/den
 • > 30kg             4 kapsle/den

Lze podávat dlouhodobě.Způsob použití: je možné užívat celé kapsle nebo vysypat obsah kapsle do krmiva


Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu Coriolus versicolor

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Skladujte v temnu a suchu při teplotě do 25°C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

Veterinární přípravek MycoMedica Coriolus je schválen pod číslem VP: 045-16/C.

Proč Coriolus od MycoMedica?

 

1) Používá ho většina lékařů a terapeutů

Drtivá většina lékařů či praktiků čínské medicíny poznala za 7 let existence firmy kvalitu Coriolu od MycoMedica a používá ho úspěšně pro své pacienty.

 

2) 40 % polysacharidů - ideální poměr

Někteří výrobci nabízejí Coriolus s 50 % nebo dokonce 60 % polysacharidů. Takovéto zvyšování koncentrace polysacharidů je vždy na úkor ostatních účinných látek. Jednoduše Coriolus už přestává mít účinky Coriolu a blíží se čistému betaglukanu (který prodáváme pouze za 290,-Kč). Žádný rozumný lékař tyto produkty pro své pacienty nepoužívá. Zvyšování koncentrace polysacharidů v produktu nezvyšuje účinnost produktu, to je pouze nebezpečný marketing !!! Pokud je třeba působit silněji, zvýší se množství užívaných kapslí, přitom poměr účinných látek zůstane stejný jako v surové houbě. To je jednoduchá matematika, nenechte se klamat reklamními triky. 

 

3) Speciální výrobní postupy - dvojitá extrakce

Coriolus se na rozdíl od ostatních hub kultivuje ve speciálních biofermentačních tancích. Dále se pak zpracovává formou tzv. dvojité extrakce, kdy nejprve dochází k extrakci horkou vodou a následně k vysrážení některých účinných látek alkoholem.

 

4) 100% přírodní produkt

Coriolus MycoMedica neobsahuje žádná aditiva, konzervanty či barviva.

 

5) Žádné pesticidy, těžké kovy, radioaktivita

Na dovozu suroviny spolupracuje MycoMedica se svým německým partnerem, který s medicinálními houbami pracuje již více jak 35 let. Veškerou houbovou surovinu testuje v německé nezávislé laboratoři Agrolab (MycoMedica nepoužívá testy čínských výrobců a ani si je nepíše sama). Nově MycoMedica rozšířila testovnání na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a je i podezření na riziko při vzniku kardiovaskulárních chorob.

 

6) Žádná no-name surovina

MycoMedica spolupracuje pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina.

 

7) Odborné poradenství

Ke všem svým produktům nabízí MycoMedica bezplatné poradenství. Jejím odborným poradcem je pan Milan Schirlo, jeden z předních odborníků na čínskou medicínu a využití medicinálních hub v terapii. O houbách často i přednáší jak odborné, tak laické veřejnosti. A hlavně medicinální houby používá každý den ve své praxi. Kontaktovat ho můžete na: poradna@MycoMedica.cz či na 603257873 (preferujte prosím e-mail, pro velké množství pacientů nebývá pan Schirlo vždy na telefonu dostupný). Dotaz můžete poslat také na náš e-mail obchod@chutzdravi.cz a my jej p. Schirlovi přepošleme.

 

8) Firma MycoMedica je český výrobce Coriolu

Svoji práci dělá pečlivě a s láskou. Své heslo KVALITA - ÚČINNOST - BEZPEČNOST nebere na lehkou váhu. Její produkty pomáhají každý rok desetitisícům lidí po celé Evropě.

Příslušenství