Léčivé houby jednodruhové

Hericium 90 kapslí, MycoMedica

690,00 Kč

Skladem

Hericium 90 kapslí á 500mg extraktu


Hericium mé své pevné místo v tradiční čínské medicíně. Podle ní dokáže Hericium vyrovnávat nerovnováhu yin a yangu v celém organismu.


MycoMedica Hericium extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!


Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Hericium je minimálně 30% (300mg/g).

Podrobnosti  • latinsky Hericium erinaceus
  • česky Korálovec ježatý
  • čínsky Hou Tou Gu
  • japonsky Yamabushitake

Hericium (korálovec ježatý, v angličtině je známý jako lví hříva, Hericium erinaceus) patří mezi jedlé stopkovýtrusé medicinální houby pocházející z Asie, hojně se též vyskytuje na severu Ameriky. Hericium je možné vzácně najít i u nás. Své jméno houba získala podle unikátního tvaru plodnice, která je kulovitá a rozvětvená a může mít průměr až 30 cm. Hericium má prý jemnou chuť a konzistenci připomínající ryby. Roste paraziticky v trsech na poškozených kmenech stromů či pařezech.


Hericium mé své pevné místo v tradiční čínské medicíně. Podle ní dokáže Hericium vyrovnávat nerovnováhu yin a yangu v celém organismu. V současnosti se zkoumá vliv Hericia na produkci NFG (nervového růstového faktoru). Podobně jako jiné medicinální houby je i Hericium bohaté na polysacharidy  beta glukany, minerály, stopové prvky, specifické pro něj jsou pak diterpenoidy – hericenony a erinaciny. Dalšími významnými složkami Hericia jsou kyselina palmitová, cukerný alkohol threitol a D-arabinitol či provitamín D2 aj.


Důležitá je i koncentrace polysacharidů v extraktu. Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že 30% je pro terapeutické účely optimální. Nižší koncentrace (10%) je méně účinná, vyšší koncentrace (40%) je vždy na úkor ostatních účinných látek a dochází k posunu účinku konkrétní houby.


Při užívání medicinálních hub doporučujeme zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub.


TCM charakteristika


•teplota – neutrální


•chuť – sladká, fádní


•tropismus – Pi (slezina), Wei (žaludek), Xin (srdce), dle jiných zdrojů + Gan (játra), Shen (ledviny) či všechny okruhy


 


Účinky podle tradiční čínské medicíny:


•posiluje Wei (žaludek) a reguluje jeho Qi


•doplňuje Pi (slezinu)


•uklidňuje ducha Shen


 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU


Hericium erinaceus


•Evropská Unie nedovoluje uvádět jakákoliv zdravotní tvrzení k této houbě


 


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře. Více informací naleznete také v naší sekci Informace a články.


MycoMedica Hericium extrakt je asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější! Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Hericium je minimálně 30% (300mg/g),


Dávkování:    • při zdravotních problémech: 6-8 kapslí denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny) 
  • při preventivním užívání: 2-4 kapsle denně (2-3 měsíce v roce) 
  • kapsle užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodou nebo slabým čajem 

 Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu  


Upozornění:


Produkt není určen pro děti  do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní  dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada  pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky,  barviva ani cukr.  


Informace  uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační  účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře Pro  informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.

 

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy.

 

Produkt MycoMedica Hericium je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č,j, OVZ-35,1-21,04,2011-45938,

 

  

Příslušenství