Léčivé houby jednodruhové

Cordyceps CS - 4 (Housenice čínská) 90 x 500mg, MycoMedica

690,00 Kč

Skladem

4 ks

Cordyceps CS - 4 (Housenice čínská) 90 kapslí á 500mg extraktu


K výrobě svých produktů používá MycoMedica extrakty medicinálních hub. K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější.


MycoMedica Cordyceps CS-4 je extrakt z mycelia a je tedy asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!


Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Cordyceps CS-4 je minimálně 30% (300mg/g).

Podrobnosti • latinsky Cordyceps sinensis
 • česky Housenice čínská
 • čínsky Dong Chong Xia Cao
 • japonsky Tochukas

Díky speciálním extrakčním a biofermentačním postupům získáváte vysoce účinný produkt.


K výrobě svých produktů používá MycoMedica extrakty medicinálních hub. K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější.


MycoMedica Cordyceps CS-4 je extrakt z mycelia a je tedy asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Cordyceps CS-4 je minimálně 30% (300mg/g).


Zároveň MycoMedica Cordyceps CS-4 obsahuje 8-10% D-manitolu (kyseliny cordycepsové) a 0,2% adenosinu (cordycepinu).


 


Proč Cordyceps CS-4 od MycoMedica?


1) Používá ho většina lékařů a terapeutů


Drtivá většina lékařů či praktiků čínské medicíny poznala za 7 let existence firmy kvalitu Cordycepsu od MycoMedica a používá ho úspěšně pro své pacienty.


2) 30 % polysacharidů - ideální poměr


 Někteří výrobci nabízejí Cordyceps s 40 % či 50 % nebo dokonce 60 % polysacharidů. Takovéto zvyšování koncentrace polysacharidů je vždy na úkor ostatních účinných látek. Jednoduše Cordyceps už přestává mít účinky Cordycepsu a blíží se čistému betaglukanu (který prodáváme pouze za 290,-Kč). Žádný rozumný lékař tyto produkty pro své pacienty nepoužívá. Zvyšování koncentrace polysacharidů v produktu nezvyšuje účinnost produktu, to je pouze nebezpečný marketing !!! Pokud je třeba působit silněji, zvýší se množství užívaných kapslí, přitom poměr účinných látek zůstane stejný jako v surové houbě. To je jednoduchá matematika, nenechte se klamat reklamními triky. Pozn. pouze u houby Coriolus používá MycoMedica koncentraci 40 %, jelikož díky jejímu specifickému použití je tato koncentrace vhodnější. Cena ale zůstává stejná jako u extraktů s 30 %.


3) Speciální výrobní postupy - dvojitá extrakce


Cordyceps se na rozdíl od ostatních hub kultivuje ve speciálních biofermentačních tancích. Dále se pak zpracovává formou tzv. dvojité extrakce, kdy nejprve dochází k extrakci horkou vodou a následně k vysrážení některých účinných látek alkoholem.


4) 100% přírodní produkt


 Cordyceps MycoMedica neobsahuje žádná aditiva, konzervanty či barviva.


5) Žádné pesticidy, těžké kovy, radioaktivita


 Na dovozu suroviny spolupracuje MycoMedica se svým německým partnerem, který s medicinálními houbami pracuje již více jak 35 let. Veškerou houbovou surovinu testuje v německé nezávislé laboratoři Agrolab (MycoMedica nepoužívá testy čínských výrobců a ani si je nepíše sama). Nově MycoMedica rozšířila testovnání na polycyklické aromatické uhlovodíky (PAHs), které mají karcinogenní účinky, mohou ovlivnit vývoj plodu a je i podezření na riziko při vzniku kardiovaskulárních chorob.


6) Žádná no-name surovina


MycoMedica spolupracuje pouze s prověřenými pěstiteli a zpracovateli houbové suroviny. Žádná no-name surovina.


7) Odborné poradenství


Ke všem svým produktům nabízí MycoMedica bezplatné poradenství. Jejím odborným poradcem je pan Milan Schirlo, jeden z předních odborníků na čínskou medicínu a využití medicinálních hub v terapii. O houbách často i přednáší jak odborné, tak laické veřejnosti. A hlavně medicinální houby používá každý den ve své praxi. Kontaktovat ho můžete na: poradna@MycoMedica.cz či na 603257873 (preferujte prosím e-mail, pro velké množství pacientů nebývá pan Schirlo vždy na telefonu dostupný). Dotaz můžete poslat také na náš e-mail obchod@chutzdravi.cz a my jej p. Schirlovi přepošleme.


8) Firma MycoMedica je český výrobce Crodycepsu (housenice čínské)


Svoji práci dělá pečlivě a s láskou. Své heslo KVALITA - ÚČINNOST - BEZPEČNOST nebere na lehkou váhu. Její produkty pomáhají každý rok desetitisícům lidí po celé Evropě.


 


O Cordycepsu


Cordyceps CS-4 (housenice čínská, Cordyceps sinensis) je cizopasná houba, která se přirozeně vyskytuje v horských oblastech Tibetu a Číny. Jeho jméno má základ v tom, že tato houba cizopasí na tělech hmyzu a housenkách. Postupně proniká do jejich těla, živí se jimi, až vyplní svým podhoubím celou jejich „schránku“. Účinků této houby si všimli pastevci jaků. Zvířata konzumující Cordyceps byla vitální, plná energie, neonemocněla a žila déle. Síla této houby je známá z dob před naším letopočtem, je součástí tradiční čínské a tibetské medicíny, ale využívala se i k různým obřadům, i proto vždy patřil k jedněm z nejcennějších a nejdražších hub. „Západní“ civilizace si Cordycepsu povšimly až v 18. století, a to v roce 1726 v Paříži, kdy jeden jezuita popisoval své zkušenosti z pobytu v Čínském císařství. Cordyceps si rychle našel cestu do celého světa. Dnes je pěstován i uměle.


Cordyceps by se neměl užívat pozdě večer, aby nenarušoval spánek.


V minulosti byl Cordyceps také známým afrodisiakem.


Cordyceps je velkou zásobárnou minerálů, stopových prvků i vitamínů. Obsahuje vysoký podíl polysacharidů beta glukanů, sterolů (vitamín D), nenasycené mastné kyseliny, specifické jsou pro něj např. kyselina cordycepsová či adenosin cordycepin.


Pro výrobu MycoMedica Cordycepsu CS-4 je používáno mycelium (podhoubí). Důležitá je i koncentrace polysacharidů v extraktu. Dlouhodobým testováním bylo zjištěno, že 30% je pro terapeutické účely optimální. Nižší koncentrace (10%) je méně účinná, vyšší koncentrace (40%) je vždy na úkor ostatních účinných látek a dochází k posunu účinku konkrétní houby !!! Cordyceps už není Cordycepsem, ale spíše čistým betaglukanem.


 Při užívání medicinálních hub je doporučeno zvýšit příjem vitamínu C. Zvýší se vstřebatelnost účinných látek medicinálních hub. Přírodním zdrojem vysokého obsahu C je např. brazilská třešeň Acerola obsažená v multivitamínovém doplňku stravy firmy MycoMedica MULTICELL (naleznete jej v kategorii DOPLŇKY STRAVY - VITAMÍNY A MINERÁLY.


TCM charakteristika Cordycepsu
 • teplota – teplá


 • chuť – sladká


 • tropismus – Fei (plíce), Shen (ledviny)

Účinky podle tradiční čínské medicíny: • doplňuje Shen Yang (ledvinový yang)

 • posiluje Fei Yin (plicní yin)

 • transformuje Tan (hlen)

 • uklidňuje Shen (ducha)

 • podporuje Wei Qi (obrannou qi)

 


Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU Cordyceps sinensis


Evropská Unie nedovoluje uvádět jakákoliv zdravotní tvrzení k této houbě


Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky.  Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře. Více informací naleznete také v naší sekci Informace a články


Složení v 1 kapsli: Housenice čínská (Cordyceps sinensis, extrakt) 500 mg

Přídatné látky: HGC želatinová kapsle (obal)


Dávkování:


 • při zdravotních problémech: 3–4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
 • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (2–3 měsíce v roce)
 • kapse užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem

Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu


Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy.


Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.


Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. 


Produkt MycoMedica Cordyceps CS-4 je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR pod č.j. OVZ-35.1-21.04.2011-45938.