Kapsle

Acerola v prášku 150g, Bio-Detox Zobrazit větší

Acerola v prášku 150g, Bio-Detox

185,00 Kč

Skladem

Acerola v prášku 150g


Acerola je významný přírodní zdroj vitamínu C.

Podrobnosti

Acerola v prášku 150g 

Acerola je přírodní zdroj vitamínu C.


Acerola (Malphighia glabra) neboli brazilská třešeň pochází z oblasti subtropické Střední a Jižní Ameriky a Karibiku. Nejčastěji je pěstovaná v Brazílii, zde byla také objevena italským přírodovědcem Marcelem Malphigim v 17. století a byla po něm pojmenována. Jedná se o nepopínavé husté stálezelené keře či stromky. Z květů vytvářejících květenství vznikají plody, což jsou oranžové až červené dužnaté peckovice, je zde jistá podoba s třešní. Acerola je jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C, má jej až 30krát více než pomeranč.


Dále acerola obsahuje vitamíny skupiny B, betakaroten, vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, E, minerály jako např. draslík, hořčík, zinek, vápník, železo, měď, fosfor, dále pak glukózu, fruktózu, sacharózu a další nepostradatelné bioflavonoidy, antioxidační látky jako fenoly, fenolické pigmenty (pelargonin, malvidin), querciny, kaempferol, fenolické kyseliny -  kumarická, ferulická, kávová… antokyaniny aj.


Vitamin C je doplněk stravy podporující mnoho klíčových životních funkcí. Říká se mu „síla imunity", protože pomáhá při správném fungování imunitního systému. Kromě toho přispívá ke snížení únavy, proto se doporučuje užívat ihned po intenzivním fyzickém tréninku i po psychické námaze.


Vitamin C podporuje produkci kolagenu, aby zajistil správné fungování fungování kůže, kostí, zubů a dásní.


Vitamin C - Silný nástroj proti stárnutí - Nepřítel volných radikálů


Typ pleti definovaný jako „normální“ obsahuje vysokou koncentraci vitaminu C a to je výchozí bod, o který bychom se měli vždy snažit. Zásobování těla správným množstvím vitaminu C je zásadní pro správné fungování pokožky - největšího orgánu v našem těle. Je to vitamin C, který podporuje základní funkce pokožky, tj. Stimulaci syntézy kolagenu a ochranu před negativním vlivem prostředí, např. UV záření nebo znečištění. Protože pokožka funguje jako naše ochranná bariéra, její podpora při plnění její funkce by měla být součástí naší každodenní rutiny. Nedostatek vitaminu C v našem těle se mimo jiné projevuje na drsnou kůži, krvácejícími dásněmi nebo dlouho se hojící ránami. Víme to již z lekcí biologie, ale studie mimo jiné ukázaly, že snížená hladina vitaminu C je přítomna také v pokožce s viditelnými známkami stárnutí a v kůži, která byla ovlivněna fotostárnutím, tj. negativními účinky slunečního záření. Ačkoli důvody pro toto nebyly prozkoumány, předpokládá se, že snížené hladiny vitaminu C přispívají k progresi stárnutí pokožky. Vitamin C je známý jako silný antioxidant, tj. pomáhá našemu tělu bojovat proti volným radikálům, o nichž je známo, že přispívají k předčasnému stárnutí pokožky. Výzkum ukazuje, že při správném používání opalovací krém blokuje pouze 55% volných radikálů generovaných UVA zářením, což je považováno za jeden z hlavních faktorů přispívajících ke stárnutí pokožky.


Nejlepší katalyzátor pro syntézu kolagenu


Vitamin C je nezbytný pro syntézu kolagenu v každé fázi jeho výroby. Vědci navíc naznačují, že pokles množství kolagenu produkovaného s věkem lze zastavit vitaminem C. Je považován za jeden z nejúčinnějších způsobů stimulace produkce kolagenu. Stačí mu poskytnout správné množství. Studie také ukázaly, že dlouhodobý účinek vitaminu C na buňky pojivové tkáně může zvýšit syntézu kolagenu až osmkrát. Vitamin C také ovlivňuje biosyntézu elastinu. Studie prokázaly, že vitamin C může inhibovat syntézu elastinu fibroblasty. Co to v praxi znamená? Pomáhá omezovat hromadění elastinu, který je charakteristický pro stárnoucí pokožku pod vlivem slunečního záření.


Účinnost a schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU: • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému
 • Přispívá k regeneraci redukované formy vitaminu E
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kostí
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci dásní
 • Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže
 • Přispívá k normální tvorbě zubní skloviny
 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
 • Přispívá k normální činnosti nervové soustavy
 • Přispívá k psychické pohodě
 • Přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
 • Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání
 • Zlepšuje vstřebávání železa
 • Přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm

Složení: Maltodextrin - Kyselina askorbová - 2-5%, malinový prášek


Dávkování: 1 čajové lžičky Aceroly denně do jogurtu, musli nebo vlažného nápoje.


Země původu: EU


Hmotnost: 150g


Skladování: Udržujte v suchu, v chladu a temnu při teplotě do 25°C. Po otevření uchovávejte při teplotě do 25°C a spotřebujte do 3 měsíců. Ukládejte mimo dosah dětí.

Distributor v ČR: Bio-detox s.r.o., Neumannova 1453/28, 156 00, Praha 5, ič:01657011

Příslušenství