Černé čaje

Earl Grey  50g - sypaný černý čaj Zobrazit větší

Salvia Paradise Earl Grey 50 g

88,00 Kč

Skladem

Earl Grey 50g - sypaný černý čaj


Earl Grey je pravý černý čaj , který je ochucený přírodní bergamotovou silicí.

Podrobnosti

Earl Grey 50g - sypaný černý čaj


Earl Grey je pravý černý čaj , který je ochucený přírodní bergamotovou silicí. Má charakteristickou chuť i aroma. Jedná se o čaj s dlouholetou historií a je velice vhodný jako nápoj do horkých letních dnů, ale i k praskajícímu krbu v zimních měsících. Jedná se o čaj, který lze nabídnout mezi širokým kruhem přátel, jelikož většině z nich zachutná.


Chuť je kořeněná, lehce trávová, která je dokreslena lehkou pikantností po bergamotové silici. Nálev je hnědočervené barvy. Černé čaje mají obecně silnou chuť a výrazné aroma. Jedná se o čaje fermentované. Proces fermentace zbarvuje listy rostliny Camellia sinensis a probouzí v nich typickou chuť a vůni, zároveň prodlužuje jejich trvanlivost. Ve východní Asii se černému čaji také říká červený čaj.


Čajovník čínský působí jako antioxidant a podporuje fyzickou a mentální aktivitu. Pití čaje je vhodné pro udržení zdravého chrupu, podporuje stav kostí a kůže. Je doporučován při regulaci hmotnosti, je schopen normalizovat hladinu glukózy v krvi a metabolismus tuků. Podporuje normální zdraví srdce.


Doporučená příprava: Dvě až tři čajové lžičky (6–9 g) čaje vložíme do konvičky a přelijeme 500 ml právě vroucí vody. Louhujeme 3–5 min. Z tohoto čaje lze připravit 1 nálev. Pro zmírnění chuti doporučujeme vyzkoušet kombinaci s mlékem, které nápoj zjemní.


Zákonné zařazení: Aromatizovaný čaj


Složení: Earl Grey, bergamotová silice


Hmotnost: 50g


Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, 130 00 Praha 3