Byliny a plody sypané, prášky

Salvia Paradise Ženšen pravý bílý 6letý krájený Bio 200 g

1 290,00 Kč

Skladem

Salvia Paradise Ženšen pravý bílý 6letý krájený Bio 200 g


Vyzrálý kořen s maximální účinností

Podrobnosti

Salvia Paradise Ženšen pravý bílý 6letý krájený Bio 200 g


Vyzrálý kořen s maximální účinností


Jedná se o vysokohorský BIO ženšen z pohoří Čchang-Paj.


Ženšen pravý je vytrvalá bylina dorůstající výšky až 60 cm. Pro fytoterapeutické účely je sbírán kořen šestiletý, plně vyzrálý, který má v tomto stáří maximální sílu. Používá se zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, udržení koncentrace. Je známý jako antioxidant, který osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti, čilosti (ostražitosti) a vitalitě.


Ženšen se doporučuje užívat při únavě a stresu. Stabilizuje hladinu cukru v krvi. Jsou mu přisuzovány pozitivní účinky na správnou funkci imunitního systému, přispívající k přirozené obranyschopnosti organismu. Podporuje sexuální zdraví a erekci.


Ženšen – Panax ginseng BIO má významný povzbuzující účinek. Při odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity si tělo stále zachovává možnost bez potíží usnout (několik hodin po užití, samozřejmě neužíváme bezprostředně před spaním). Ženšen nemá vedlejší účinky a nevzniká u něj tolerance (není potřeba zvyšovat dávky pro dosažení stejného účinku).


Ženšen je schopen tlumit emoce, zmírňovat únavu, slabost a normalizuje duševní stav. Ženšen pravý v kombinaci s ginkgo bilobou pozitivně působí na kognitivní funkce a krevní oběh, společně podporují výkon mozku.


Složení: 100% Panax ginseng BIO


Tradiční užití: Jeden gram kořene vložíme do 250 ml vody a přivedeme k varu. Na mírném ohni povaříme 15 min., poté sundáme z ohně a pod pokličkou necháme vychladnout na teplotu vhodnou k vypití. Takto připravený odvar užíváme 1–3× denně. Vyvařené kořeny necháme v odvaru až do vypití, pak je můžeme zkonzumovat.


Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu


Země původu: Čína


Hmotnost: 200 g


Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3

Příslušenství