Byliny a plody sypané, prášky

Salvia Paradise Ašvaganda kořen mletý BIO 1 kg

1 019,00 Kč

Skladem

Ašvaganda mletý kořen BIO 1000 g


Ašvaganda je základní tonikum indické Ájurvédy, používající se "při slabostech těla i mysli".
Ašvaganda může blahodárně působit na reprodukční funkce, je vhodná pro páry snažící se o početí. Může mít uklidňující vliv na naší duševní stránku zejména v dobách stresu a může přispět k lepšímu usnutí a kvalitnímu spánku.

Podrobnosti

Ašvagandha - ASHWAGANDHA - Ašvaganda - Withania somnifera - Vitánie snodárná


 


Ašvaganda je základní podporující tonikum indické Ájurvédy, používající se "při slabostech těla i mysli".
Ašvaganda může blahodárně působit na reprodukční funkce, je vhodná pro páry snažící se o početí. Může mít uklidňující vliv na naší duševní stránku zejména v dobách stresu a ve vypjatém období může přispět k usnutí a kvalitnímu spánku. 


Podle tisíciletých ayurvédských zkušeností pravidelné užívání withanie omlazuje, upevňuje duševní zdraví a vitalitu člověka.


Klinické studie prokázaly, že ašvaganda v účincích převyšuje sibiřský ženšen. Pro jemný účinek ji lze použít místo ženšenu, který někdy působí příliš povzbudivě. Díky svým tonickým účinkům napomáhá odolnosti proti stresu, podporuje celý organismus a dodává energii. Vhodné je její podávání ve starším věku.


V ájurvédské medicíně je znám jako účinný adaptogen a antioxidant. Podporuje mentální a kognitivní činnost, pomáhá udržovat koncentraci a překonávat únavu.


Ašvaganda neboli indický ženšen nám dodá energii a vitalitu. Budeme tak mít větší výdrž bojovat v současném hektickém světě. Navíc může podpořit naše respirační zdraví a pomoci k zdravé kůžipleti.


Krásný český název snodárná nemá vitánie nadarmo. Pravidelné užívání může podporovat  snadnější přechod do spánku a urychlit usínání. Ašvaganda však nemá vliv na CNS a neutlumuje během dne.
Tradiční užití: 3-5g mletého kořene ašvagandy rozmícháme ve vodě, dřusu či šťávě a vypijeme. Možno stejné množství povařit v mléce nebo ve vodě s medem. Tento odvar užíváme 2x denně.
TIP na přípravu: Požadované množství  nejprve vložíme do sklenice, přidáme pouze 2x více vody, nežli je obsah prášku, a rozmícháme na hustou pastu. Tuto pastu již libovolně rozředíme tekutinou. Tímto způsoben nevznikají hrudky.
Upozornění: Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy.
Tonifikační účinky má 5g suché rozemleté drogy uvařené v mléce nebo vodě s medem,odvar se užívá 2xdenně.
Země původu: Indie


Balení: 1000 g


Surovina pro přípravu bylinného čaje - nálevu


 


Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č,1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních nám nedovoluje informovat vás o pozitivních účincích tohoto produktu na Váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře. Více informací naleznete také v naší sekci Informace a články: Aswagandha - Ašvaganda - Vitánie snodárná 

Příslušenství