Bylinné čaje

Nové
Salvia Paradise Máta peprná nať 100 g Zobrazit větší

Salvia Paradise Máta peprná nať 100 g

69,00 Kč

Skladem

Máta peprná nať 100g


Kromě chuťového zážitku po pozření kvalitního nálevu je užívána především pro svůj blahodárný účinek na trávicí trakt.

Podrobnosti

Máta peprná nať 100g


Máta peprná je bylina dosahující výšky až jednoho metru, známá pro svoji silnou aromatickou vůni.


Kromě chuťového zážitku po pozření kvalitního nálevu je užívána především pro svůj blahodárný účinek na trávicí trakt. Starý zvyk podávat po jídle snítku máty na lepší trávení není tedy beze smyslu. Ve všech herbářích můžeme nalézt zmínky o mátě jako prostředku spojeném se zažíváním. Ať už se jedná o podporu trávení, sekreci žluči v játrech a celkové střevní a zažívací zdraví.


Zmínky o užívání pro tyto účely máme již ze starověkého Egypta, Izraele, Řecka i Říma. Je označována za antioxidant, přispívající k čištění organismu. Máta podporuje zdraví jater a žlučníku. Máta peprná má vliv na duševní pohodu, používá se při relaxacích, harmonizuje spánek. Mezi další vlastnosti máty peprmintové patří schopnost podporovat přirozenou obranyschopnost, má vliv na imunitní zdraví. Tradiční využití máty spočívá také v udržování zdraví cest dýchacích a podpory normálního zdraví srdce. Je známo, že máta přispívá k udržení zdraví močových cest a ledvin.


Tradiční použití: Jednu až dvě čajové lžičky sušené máty peprné přelijeme 250 ml horké vody a louhujeme 5–10 min. Užíváme 2–3× denně.


Máta peprná je neškodná a tudíž velice vhodná a oblíbená u malých dětí.


Surovina pro přípravu bylinného čaje – nálevu


Hmotnost: 100 g


Výrobce: Salvia Paradise s.r.o., Husinecká 903/10, Žižkov, 130 00 Praha 3


Příslušenství